Vsetín bez Hudlera neradno podceňovat

Date of publication Author Radek Vokál

Do konce základní části zbývá jedenáct kol a Bílé Tygry nyní doma čeká další soupeř, který se pohybuje na hraně play-off. Vsetín přišel v prosinci ve své honbě za osmou příčkou o svou největší oporu, druhého nejproduktivnějšího hráče extraligy Jiřího Hudlera. Ten se rozloučil s extraligou právě v domácím zápase s Bílými Tygry, které liberečtí hokejisté vyhráli. Hudler tehdy vstřelil jedinou branku svého týmu, nyní již populární "jaguár" válí v dresu Kazaně v ruské Superlize. Vsetín ale za něj získal kvalitní náhradu.

V lednu oslovilo vsetínské vedení Radka Gardoně, zkušeného technické centra z Kladna. Gardoň poprvé nastoupil na Vsetín 7. ledna v nešťastném zápase v Budějovicích. Tento zápas Valaši vyhráli 3:2, neoprávněně ale za ně nastoupil útočník Tomáš Vak, jenž v předchozím zápase dostal za bitku v posledních vteřinách zápasu s Havířovem "trest ve hře", znamenající automatickou stopku na jeden zápas. Utkání pak muselo byt dodatečně kontumováno ve prospěch domácích Budějovic.

Od odchodu Hudlera Vsetín trochu překvapivě nezačal padat tabulkou dolů, ale stále dokáže vyhrávat, a to i nad silnějšími soupeři. Z dvanácti zápasů jich na ledě sedm vyhráli, jen v pěti prohráli. Nebýt oné kontumace v Budějovicích, byli by Vsetínští aktuálně v postupové osmičce. Místo toho jsou ale desátí a na play-off ztrácejí aktuálně dva body. Největšími úspěchy byla v době po Hudlerově odchodu vítězství nad Karlovými Vary (4:0) a Vítkovicemi (4:2). Body získávají Valaši ale hlavně doma, venku už to žádná sláva není. Z posledních sedmi zápasu vyhráli jen na ledě předposledního Zlína 5:4, jinak vše prohráli s průměrným skóre 1,3 : 5,3.

Bílí Tygři v pátek v Budějovicích po třech porážkách opět vyhráli, bylo to ale jen jejich druhé vítězství z deseti zápasů. Na jihu Čech se ve výborném světle ukázala první řada Kropáč - Straka - Musil, která se postarala o všechny liberecké góly, svůj zatím asi nejlepší zápas odehrál Mojmír Musil, který dva góly dal a na jeden překrásně nahrál před odkrytou branku Kropáčovi. Ten si připsal také tři body za 2+1, pozadu nezůstal ani autor tří asistencí Michal Straka.

Sestavy v posledním kole

Vsetín: Biegl - Luža, Frolo, Jaškin, Horák, Němec, Polák - Kacíř, Gardoň, Demel - Kucharczyk, Stantien, Vampola - Ambruz, Hruška, Streit.

Liberec: Falta - Jiří Hanzlík, Holub, Jan Kudrna (21. Gřegořek), Krstev (41. Vála), R. Pospíšil, J. Moravec - Kropáč, M. Straka, Musil - V. Novák, Kašpařík, Jiří Kudrna - Rozsíval, Plodek, Hájek (41. Kábrt).

Vzájemné zápasy

4. kolo: Vsetín - Liberec 6:3 (Kropáč, Kudrna, Hájek; poslední třetina 3:0)
17. kolo: Liberec - Vsetín 2:3 (S.Procházka, Jan Kudrna)
30. kolo: Vsetín - Liberec 1:3 (Moravec, Kašpařík, Hájek)