„Je stále na čem pracovat,“ říká nedávná posila Liberce, Tomáš Netík

Date of publication Author Radoslav Vavřina

L i b e r e c - Branek má za svou kariéru na kontě mnoho, té první s tygrem na dresu se však dočkal až nyní. A nečekal na ni dlouho, vždyť Liberecké Tomáš Netík posílil teprve před deseti dny a letos hrál teprve svůj druhý zápas v sezoně. Přestože si je jist, že úspěch v European Trophy týmu hodně pomůže, ví také, že je stále co vylepšovat.

Jak hodnotíte dnešní zápas jako generálku na nový ročník extraligy?
Byla to pro nás nejlepší možná příprava, Pardubice jsou loňským mistrem, a tak mají výborný zkušený kádr. Už jsme se s nimi setkali před několika dny. Dnešní výsledek rozhodně nechci přeceňovat, ale je důležité vyhrát poslední utkání před začátkem sezony. O to větší váhu má, že bylo s tak silným soupeřem.

Co říkáte k European Trophy?
Já mohu komentovat jen ty poslední dva zápasy, ve kterých náš tým tvrdě pracoval, bojoval a nehrál sobecky. Obě utkání jsme vyhráli, což je pro nás dobré, ale na druhou stranu to nic neznamená, protože liga teprve začne. Do ní půjdeme od nuly s tím, že se teprve ukáže, jak jsou týmy skutečně silné.

Jak se vám líbí liberecký tým?
Je ještě příliš brzy něco soudit, jelikož jsem tu teprve deset dní. Uvidím, jak to půjde, ale zatím z toho mám dobrý pocit. Vypadá to, že v kabině máme skvělou partu a je tam plno mladých hokejistů s chutí do hry. Navíc si myslím, že trenér Jelínek dokáže hráče správně nasměrovat a dostat z nich maximální výkon. Také mám správný dojem z toho, jak půlka týmu padá do střel i v přípravě, což je nesmírně cenné a zvyšuje to sílu celku více než třeba šikovnost individuálů.

Jaký význám má pro vás dnešní branka, kterou jste vstřelil?
Jsem samozřejmě rád za každý gól a z dnešního mám radost i díky tomu, že až teď hraju svá první přípravná utkání. Navíc jsme vyhráli jen o jednu branku, takže byl celkem důležitý a pro mě osobně také znamená hodně.

Co chcete ještě vypilovat, než začne za devět dní extraliga?
Pilovat můžeme cokoli, i na začátku ligy se toho bude hodně formovat. To znám, jelikož jsem už něco odehrál. Samozřejmě to ale bude ještě plno věcí, jelikož nám trenér dnes řekl, že přestože jsme vyhráli, tak bylo vidět, že máme co zlepšovat a na čem pracovat. Bylo to důležité vítězství v těžkém zápase, navíc European Trophy je sledovaným turnajem. Na druhou stranu se musí stále pracovat, abychom do sezony vstoupili co nejlépe připraveni a s co nejlepšími speciálními týmy.

Do extraligy se vracíte po dvou letech. Co pro vás ta pauza znamená?
Do ligy se vracím poprvé, takže ještě nevím. Poznal jsem, že každá soutěž je jiná, ta švédská úplně. Uvidíme, jaký bude mít ta přestávka vliv, já to nebudu hodnotit tak do desátého kola sezony.

Slavná trojice aneb selská jízda