V sezóně 2005/2006 padaly klubové extraligové rekordy

Date of publication Author Jan Rachota

Bílí Tygři za sebou mají svojí čtvrtou extraligovou sezónu. Díky prohře ve čtvrtfinále s Českými Budějovicemi skončili na pátém místě a o dvě příčky si tak pohoršili oproti loňskému ročníku. Statisticky však dopadli na jedničku, během základní části překonali jeden extraligový a několik klubových rekordů.

Návštěvnost

Návštěvnosti Tipsport areny byl v nedávné době věnován samostatný článek, ale i přesto se zde dají najít další zajímavá čísla.

Níže si můžete prohlédnout vývoj návštěvnosti za čtyři extraligové sezóny.

sezóna 2002/2003 – průměrná návštěvnost - 4 264 diváků
sezóna 2003/2004 – průměrná návštěvnost – 2 999 diváků
sezóna 2004/2005 – průměrná návštěvnost - 4 372 diváků
sezóna 2005/2006 – průměrná návštěvnost – 5 485 diváků

Domácí neporazitelnost

Liberec v letošní sezóně na domácím kluzišti kraloval. Žádný z extraligových celků nedokázal v základní části odvézt z Tipsport areny tři body, pouze týmy Plzně, Karlových Varů a Zlína exportovaly za liberecké hranice po bodu za remízu.

Bílí Tygři díky těmto výsledkům vytvořili nový rekord extraligy. Jejich bilance za 26 odehraných domácích zápasů byla - 23 vítězství, 3 remízy (1x výhra v prodloužení). Tygři celkově získali na ledě Tipsport areny famózních 73 bodů ze 78 možných. To vše při skóre 88:29.

Body z Tipsport areny odvezli:
27.  9. 2005 – HC Lasselsberger Plzeň
 2. 10. 2005 – HC Energie Karlovy Vary
23. 10. 2005 – HC Hamé Zlín
Díky tomuto úspěchu překonali původní rekord, který držely ze sezóny 1999/2000 České Budějovice. Ty tehdy za 26 zápasů 19 vyhrály a 7krát remizovaly a získaly 64 bodů (též z 78 možných). Jejich skóre činilo 102:60.

Jak šly čtyři extraligové sezóny…

Sezóna 2002/2003

Doma – 26 zápasů – 11 vítězství, 0 vítězství v prodloužení, 2 remízy, 13 porážek, 0 porážek po prodloužení = skóre 71:78, 35 bodů, 13. místo

Venku – 26 zápasů – 6 vítězství, 3 vítězství v prodloužení, 1 remíza, 13 porážek, 3 porážky po prodloužení = skóre 65:84, 28 bodů, 8. místo

Celkem - 52 zápasů – 17 vítězství, 3 vítězství v prodloužení, 3 remízy, 26 porážek, 3 porážky po prodloužení = skóre 136:162, 63 bodů,

Celkově 12. místo – ztráta 14 bodů na play off

Sezóna 2003/2004

Doma – 26 zápasů – 10 vítězství, 2 vítězství v prodloužení, 5 remízy, 7 porážek, 2 porážky po prodloužení = skóre 69:60, 41 bodů, 12. místo

Venku – 26 zápasů – 5 vítězství, 0 vítězství v prodloužení, 4 remízy, 14 porážek, 3 porážky po prodloužení = skóre 54:86, 22 bodů, 8. místo

Celkem - 52 zápasů – 15 vítězství, 2 vítězství v prodloužení, 9 remíz, 21 porážek, 5 porážek po prodloužení = skóre 123:146, 63 bodů,

Celkově 11. místo – ztráta 5 bodů na play off

Sezóna 2004/2005

Doma – 26 zápasů – 16 vítězství, 5 vítězství v prodloužení, 1 remíza, 3 porážky, 1 porážka po prodloužení = skóre 80:50, 60 bodů, 2. místo

Venku – 26 zápasů – 9 vítězství, 2 vítězství v prodloužení, 2 remízy, 13 porážek, 0 porážek po prodloužení = skóre 69:71, 33 bodů, 8. místo

Celkem - 52 zápasů – 25 vítězství, 7 vítězství v prodloužení, 3 remízy, 16 porážek, 1 porážka po prodloužení = skóre 164:127, 93 bodů, 5. místo

Play off – 12 zápasů – 5 vítězství, 7 porážek

Celkově 3. místo – bronzové medaile

Sezóna 2005/2006

Celkem - 52 zápasů – 32 vítězství, 1 vítězství v prodloužení, 5 remíz, 11 porážek, 3 porážky po prodloužení = skóre 152:94, 106 bodů, 1. místo

Play off – 5 zápasů – 1 vítězství, 4 porážky

Celkově 5. místo

Reprezentanti z řad Bílých Tygrů

Bílí Tygři za svou čtyřletou extraligovou působnost získali také několik úspěchů v reprezentačním dresu. Níže si můžete prohlédnout seznam reprezentantů za uplynulé čtyřleté období, hráčům jsou počítány starty v přípravných utkáních, turnajích Euro Hockey Tour, MS, ZOH.