S průměrnou návštěvou 5 512 diváků byli letos Tygři čtyřicátí v Evropě

Date of publication Author Ondřej Flanderka

L i b e r e c - Po loňské rekordní sezóně, kdy v základní části zavítalo na domácí utkání Bílých Tygrů v průměru 6009 diváků, se letos průměrná návštěva mírně snížila, přesně na 5512 fandů na zápas. V play-off se ale Tipsport arena opět slušně zaplňovala a severočeský klub spoléhá na Vaši podporu i pro příští sezónu.

Základní část

Vyprodaná Tipsport arena.

Během základní části navštívilo libereckou Tipsport arenu celkem 143 311 diváků. Průměr na jedno utkání dlouhodobé části tedy činí 5512 fanoušků, což je sice takřka o pět set lidí na zápas méně, než činil loňský průměr, i tak ale není toto číslo rozhodně malé. Vyprodáno bylo celkem třikrát, jednou v listopadu proti Slavii a dvakrát v prosinci při utkání se Spartou a Plzní. Co se roční doby týká, tak se do hokejové haly v Jeronýmově ulici nejvíce chodilo v prosinci, během pěti utkání se totiž dvakrát vyprodalo a průměrně chodilo na prosincová klání přes šest tisícovek hokejových příznivců. Ze soupeřů táhla tradičně nejvíce pražská Sparta, hodně fandů ale přišlo i na duely s Plzní, Pardubicemi a Slavií. Naopak příliš lidí nepřitáhly duely se Zlínem, Vítkovicemi a překvapivě ani s úřadujícím mistrem z Karlových Varů.

Průměrné návštěvy v jednotlivých měsících:

září:     5409 diváků (4 zápasy)
říjen:    5451 (5 zápasů)
listopad: 5243 (5 zápasů)
prosinec: 6235 (5 zápasů)
leden:    5030 (4 zápasy)
únor:     4947 (2 zápasy)
březen:   7058 (1 zápas)

Průměrné návštěvy na jednotlivé týmy:

Sparta - 7142 diváků
Plzeň – 6524
Slavia – 6467
Pardubice – 6326
Brno - 6158
Třinec - 5907
Ml.Boleslav – 5501
Litvínov – 4931
Kladno – 4844
Karlovy Vary – 4743
Zlín – 4540
Vítkovice – 4490
České Budějovice - 4086

Předkolo a Play-off

Co se vyřazovacích bojů týká, tak zde se návštěva zvedala postupně, zápas od zápasu. Zatímco první duel předkola s Mountfieldem navštívilo pouze 3899 diváků (vůbec nejméně v celé sezóně), na první čtvrtfinále proti Plzni už jich dorazilo takřka sedm tisíc a šestý zápas série s indiány byl vyprodaný, stejně jako obě semifinálové bitvy s pardubickým Eatonem.

Tipsport arena v Liberci nabízí divákům velmi slušné zázemí.

1.PD: 3899 diváků
2.PD: 4041
3.PD: 5507

3.ČF: 6952 4.ČF: 7267 6.ČF: 7500

3.SF: 7500 4.SF: 7500

Tygři v ČR

Mezi extraligovými kluby v tuzemsku si Bílí Tygři o místo pohoršili, na současnou pátou příčku je totiž odsunula brněnská Kometa. Jinak před Tygry ještě skončila Plzeň se Spartou a samozřejmě také suverénní Pardubice. Na domácí utkání Eatonu v základní části chodilo v průměru přes osm a půl tisíce diváků, což posílá západočeský klub v tabulce návštěvnosti nejen v České republice hodně vysoko.

Tygři v Evropě

Pardubičtí fanoušci vždy zaplnili i kotel pro hosty v Liberci.

I v evropském měřítku si Liberečtí mírně pohoršili, když z loňského čtyřiatřicátého místa klesli na současnou čtyřicátou pozici. Vede suverénně švýcarský Bern. Na zápasy tamního SC chodí do Postfinance Areny v průměru 15 709 diváků, což je na starém kontinentu nejvíce. V závěsu stojí německý Eisbären Berlín, s větší ztrátou se pak letos v návštěvnosti umístili švédská Frölunda a německé týmy Mannheim s Kolínem. Možná trochu překvapivě je až na pátém místě první účastník KHL – ruský Petrohrad (9400 diváků na utkání). Jak už bylo řečeno, z týmu z naší republiky jsou nejvýše Pardubice, které jsou na pěkné osmé příčce.

Bílí Tygři Liberec děkují všem fanouškům za jejich přízeň po celou sezónu. Těšíme se na vás v sezóně 2010/2011!

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu