Václav Lacek: Všichni hráči podali v posledních zápasech vynikající výkony

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Liberec - Mladší dorost "B" dokázal naplno bodovat v posledních šesti zápasech, díky čemuž se usadil na horních příčkách tabulky. Nejen výbornou sérii přišel zhodnotit trenér Václav Lacek.

Jak byste zhodnotil dosavadní část ročníku?
Podařilo se nám splnit stanovený cíl, což byl postup do horní šestky, tudíž jsme spokojení.

Je něco, co by potřebovalo na hře výrazně zlepšit?
Problém je oproti slušné hře v obranném pásmu zakončení. To by chtělo zlepšit, nicméně naopak v defenzivě jsme doposud inkasovali pouze sedmačtyřicetkrát, což nás řadí v této statistice na druhé místo za vedoucí Tábor.

V poslední době jste vystřídali, jak sérii neúspěšnou, tak naopak velmi úspěšnou, čím si to vysvětlujete?
Úspěšná série se nám vyvedla hlavně díky obětavosti hráčů podpořených výbornými výkony gólmanů. Plný bodový zisk z posledních duelů, nám navíc vynesl již zmiňované působení v horních patrech tabulky.

Jak bude probíhat přesvánoční příprava, obohatíte trénink o soutěže či využití venkovní plochy, pokud by byly příznivé podmínky?
Tréninky budou z větší části spojené s mladším dorostem A. Přípravu obohatí turnaj pořádaný v Liberci ve dnech 28-29.12. 2015. Venkovní plochu bychom určitě rádi za předpokladu příznivého počasí využili.

Co říkáte na individuální výkony některých šikovných hráčů?
Všichni hráči podali v posledních zápasech doslova vynikající výkony. Určitě nám velmi pomohl Jakub Nikolič, který po nemoci odehrál za B tým několik zápasů, ve kterých se jako obránce hrající v útoku dokázal výrazně prosadit. Pochvalu též zaslouží hráči ročníku 2002. Jmenovitě Adam Starý, Jan Hampl, Jan Cikhart, Filip Jansa a Vojtěch Strnad.

Průběžná tabulka ELIOD Ligy mladšího dorostu
11.
Jindřichův Hradec
36:133

Mladšímu dorostu "B" zbývá v základní části odehrát poslední utkání. K tomu nastoupí třetího ledna, kdy přivítá ve Svijanské Aréně Mladou Boleslav "B".