Adam Jánošík: Lidé musí vidět, že jsme na ledě nechali vše!

Liberec - Slovensko podlehlo Rusku 0:6 a boj o čtvrtfinále už tak nemá ve svých rukách. V posledních dvou zápasech skupiny navíc čeká svěřence trenéra Zdeno Cígera silné Švédsko a houževnatý výběr USA. „Musíme na ledě nechat všechno, jestli bude v našich silách vyhrát nebo prohrát, je jedno, lidé hlavně musí vidět, že jsme do toho dali vše," říká Adam Jánošík.

Co bys řekl k utkání s Ruskem?
Těžko se to hodnotí. Nechtěli jsme hlavně dostat branku hned na začátku zápasu, což se stalo během druhého nebo třetího střídání. Rusové byli uvolnění a poté to s nimi bylo těžké. Potrestali naše vyloučení a zaslouženě vyhráli.

Prokázala se během duelu síla Sborné?
Určitě ano.

Upravené PNG modrá

Bylo něco, co bylo potřeba udělat kromě inkasované branky lépe?
Opravdu si myslím, že byl začátek velmi důležitý. Kdybychom udrželi alespoň do desáté minuty nerozhodný stav, mohlo to být úplně jiné. Viděli jsme, že ve třetí třetině jsme neinkasovali branku. Takto kdybychom hráli od začátku, měli by to určitě těžší.

Kdybyste měl vybrat jednu jejich největší přednost, která by to byla?
Přesilovky. Ty také byly rozhodující.

Šance na čtvrtfinále pořád žije, ale situaci už nemáte ve svých rukách.
Přesně tak, šance stále je, ale musíme mít jiné výsledky. Hlavně musíme odejít z turnaje se ctí a odehrát poslední dva zápasy nejlépe, jak umíme. Musíme na ledě nechat všechno, jestli bude v našich silách vyhrát nebo prohrát, je jedno, lidé hlavně musí vidět, že jsme do toho dali vše.