Aleš Stezka: Hlavní je výhra. Člověka vždy potěší, když za ním na hřiště soupeře přijedou fanoušci!

Date of publication Author Kryštof Rossmann, Marcel Holl

Chomutov/Liberec - Tygři mají za sebou druhé přípravné utkání, v němž porazili Chomutov 6:1. Brankář Aleš Stezka si tak připsal úspěšný debut v libereckém A-týmu, mnoho ho navíc nedělilo od čistého konta. „Abych řekl pravdu, hlavní je, že jsme vyhráli. Kluci hráli skvěle a to je důležité," prozrazuje mladý gólman na úvod.

Co bys řekl k utkání s Chomutovem?
Hodnotím ho určitě pozitivně. Vyhráli jsme 6:1 a ukázali jsme soupeřům, že se nebojíme hrát. Drželi jsme se naší hry a po celý zápas jsme utkání kontrolovali. Ve druhé části jsme po nějakých deset minut trochu zaváhali, ale hned poté jsme se vrátili k našemu tempu.

Takový výsledek jste asi hned v druhém utkání přípravy neočekávali, že?
Zápas pro nás byl těžký, i když je skóre 6:1. Každé utkání je náročné. Soupeř byl velmi kvalitní a nemyslím si, že by to bylo nějakým způsobem lehké.

Aleš Stezka

Byla to tvoje premiéra v A-týmu Tygrů. Jak sis jí užil?
Byl to můj první zápas, jsem rád, že jsem v přípravném utkání dostal šanci, ale hlavní je, že jsme vyhráli. Chtěli jsme po prohře se Spartou zvítězit a povedlo se, což je dobře i pro naše sebevědomí.

Navíc jsi nebyl daleko od čistého konta.
Abych řekl pravdu, tak jsem hlavně rád, že jsme vyhráli. Kluci hráli v každém střídání naplno, padali do střel. Třeba Ladislav Šmíd tam ve třetí části zblokoval jednu dělovku. Obránci stejně jako útočníci hráli kvalitně. Po zápase už kluci naznačovali, že se mi ozve pokladní. Doufám, že to nebude nic velkého (směje se).

Na utkání dorazili i liberečtí fanoušci. Jak jsi podporu vnímal?
Člověka to hrozně potěší. Je rád, že fanoušci přijedou a podpoří vás. Je super, když kvůli vám fanoušci jedou tři hodiny. Jsme za to hrozně rádi.

Aleš Stezka

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR