Angel Krstev bude Bílým Tygrem další dva roky

Date of publication Author Jan Rachota

L i b e r e c - Čerstvě bronzoví liberečtí Bílí Tygři ihned po ukončení sezóny začínají budovat hráčský kádr pro příští sezónu. Prvním krokem byl podpis nové smlouvy s řízným zadákem Angelem Krstevem. Ten bude pod Ještědem působit i v následujících dvou sezónách. Nová smlouva má platnost do 30. 4. 2009.

Angel Krstev

Ofenzivně laděný bek hraje v Liberci již od sezóny 2001/02, v níž pomohl svými výkony libereckému klubu ke vstupu do nejvyšší domácí soutěže. V sezóně 2003/04 odešel na hostování do Litvínova, ale pak se znovu pod Ještěd vrátil. Během výluky v NHL však nastal v liberecké obraně přetlak, a tak Angel formou hostování pomohl k návratu do extraligy Českým Budějovicím. Po sezóně se však již stal nedílnou součástí tygří smečky.

I letos prožil oblíbenec libereckých fanynek povedený ročník. Útočnými výpady deptal soupeře a vydatně podporoval ofenzivu Tygrů. Jeho bilance po skončení základní části byla vyrovnaná. Angel si připsal čtyři branky a u čtyřech dalších asistoval. V play-off pak přidal další dvě přihrávky na gól.

Důrazný bek trápí soupeře také svou tvrdou hrou na hranici pravidel. V základní části byl se 119 minutami desátým nejtrestanějším hráčem soutěže, v play-off pak liberecký "andílek" si odseděl 24 trestných minut.

Slavná trojice aneb selská jízda