Bílé Tygry posílí hokejový obránce Miko Malkamäki

Date of publication Author Jan Rachota - tiskový mluvčí

Na měsíční hostování přichází do Liberce z Tappary Tampere finský obránce Miko Malkamäki. Jednadvacetiletý zadák by měl zacelit mezeru v obraně Bílých Tygrů při zraněních beků Moravce a Haranta. V kabině Liberce Malkamäki narazí mimo jiné na krajana Tero Leinonena.

Profil

Miko Malkamäki se narodil 1. května 1988 ve finské Kokkole, kde také později prošel mládežnickými kategoriemi hokejového klubu. Až v juniorském věku se přesunul do týmu Tappara Tampere. V roce 2006 oblékl dres národního týmu na MS 18, v šesti utkáních si připsal jeden bod a týmu pomohl k stříbrné medaili. O rok později se již zařadil ke kandidátům na dres reprezentační dvacítky, jejíž trikot oblékl v několika zápasech. V sezóně 2007/2008 se Malkamäki poprvé probojoval do "A" Tappary Tampere a nebylo tak divu, že si na přelomu roku 2007 zahrál na MS do 20 let. Díky tomu si zahrál i v Tipsport areně, která hostila finský tým během základní skupiny.

V této sezoně odehrál Malkamäki za Tapparu v SM-Liize šest zápasů, v kterých nebodoval. Působil krátce i v celku Lempäälän Kisa v druhé finské lize, kde si připsal ve čtyřech zápasech dva body za dvě branky. Celkově má tento bek ve finské nejvyšší soutěži odehráno celkem z 53 utkání s bilancí tří bodů (2+1).

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR