Bílí Tygři hlásí další posilu! Liberecký dres oblékne útočník Jan Stránský

Date of publication Author Martin Kadlec

Útočník Jan Stránský se stal další posilou Bílých Tygrů před novou extraligovou sezónou 2015/2016. Pětadvacetiletý hráč se s vedením libereckého klubu dohodnul na tříletém kontraktu, do 30. 4. 2018.

Pro hbitého křídelníka je angažmá pod Ještědem teprve třetím v české nejvyšší soutěži. V minulosti Stránský oblékal také dres Slavie a Plzně.

Vyjádření Sportovního ředitele Filipa Pešána:

"Honza Stránský je mladým hráčem, od kterého očekávám obětavost, práci pro tým a enormní nasazení. Byť nemusí být tak výrazný v individuálních statistikách, věřím, že bude platným členem našeho kádru a v následujících sezónách může dostávat stále větší prostor na ledě."

Profil Jana Stránského:

Jan Stránský na tréninku s Bílými Tygry
Hokejové začátky Jana Stránského jsou spojeny s jeho rodištěm v Plzni. V západočeské metropoli prokazoval svůj talent od nejmenších mládežnických kategorií, a proto se také pravidelně objevoval i v reprezentačních juniorských výběrech.

Výrazný posun v kariéře zaznamenal Jan Stránský v sezóně 2007/2008. Výkony v plzeňské juniorce ho katapultovaly do hlavního týmu, kde už ve svých 17 letech odehrál 6 zápasů v nejvyšší české soutěži. Poté následovalo i úspěšné vystoupení na mezinárodní úrovni s českou „18“ a tak na sebe nenechala dlouho čekat pozvánka do zámoří.

V kanadské juniorské soutěži QMJHL hájil Jan Stránský barvy Gatineau Olympiques a Halifax Mooseheads. Byť si v šedesáti zápasech přispal slušných 47 kanadských bodů, sezóna 2008/2009 pro něj byla jedinou zámořskou zkušeností. V následujícím roce zamířil zpět do Plzně. Zde si znovu vybojoval své místo v A týmu a sezónu ozdobil rovněž startem na MS do 20 let.

V Plzni Jan Stránský zůstal až do ročníku 2011/2012, během tohoto angažmá se objevil i na krátkém hostování v Písku a Chomutově. V roce 2012 se stal hráčem Slavie Praha, kde působil i v uplynulé sezóně. Celkem si pětadvacetiletý forvard zatím přispal 254 extraligových startů, ve kterých nasbíral 62 bodů za 25 branek a 37 asistencí.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR