Bílí Tygři vítězství na Thermica cupu neobhájili, v Českém Dubu skončili čtvrtí

Date of publication Author Jan Rachota

Ve čtvrtém ročníku fotbalového turnaje v malé kopané Thermica cup 2009 skončili Bílí Tygři na čtvrtém místě. Jediná porážka v šestičlenné základní skupině je poslala do boje o třetí místo, kde však nestačili na tým HC Slavia Praha (prohráli 3:2 - Martin Rýgl v posledních deseti vteřinách netrefil hlavou prázdnou branku a odmítl vyrovnání). Tygři si po závěrečném hvizdu slíbili, že porážku svému soupeři co nejdříve vrátí, tentokrát se však bude hrát již na ledě.

V Českém Dubu, kam se turnaj přesunul z Krásné Studánky, se potvrdilo, že sportovní prestiž Thermica cupu rok od roku roste. Z malého regionálního turnaje se pořadatelům postupně podařilo "vypěstovat obra", který je nejen sportovní, ale i společenskou akcí. Turnajem provázela trojice Diana Kobzanová, Mahulena Bočanová a Petr Salava, na pódiu vystoupili např. Jitka Zelenková, Petra Černocká, Viktor Sodoma či Jiří Zonyga.

Do soutěže vstoupily tyto mančafty: Jágr team, Bílí Tygři Liberec, HC Slavia Praha, Sportovní legendy, Amfora SK Praha, Hochtief Group, Interma, Rally team, Stavbaři CZ, Obchodníci CZ, P.F.C. Český Dub, FC Thermica.

Prvenství ve skupinách získaly celky P.F.C. Český Dub a FC Thermica (posílené např. o reprezentanta Davida Lafatu či Luboše Loučku), ve vzájemném finále byl lepší domácí tým Českého Dubu.

Dnešní turnaj byl pro liberecké hokejisty poslední akcí před zaslouženou dovolenou, znovu se sejdou 20. července, kdy poprvé zamíří k tréninku na led.

Tygry reprezentovali: Jiří Stejskal, Martin Čakajík, Tomáš Harant, Jiří Hunkes, Martin Rýgl, Milan Bartovič, Zdeněk Blatný, Zdeněk Ondřej, Tomáš Klimenta, Jan Plodek, Daniel Špaček, Lukáš Vantuch, Jan Víšek.

Momentky z turnaje naleznete ve FOTOGALERII.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR