Brynäs bude o pár „levelů“ těžší soupeř, varuje Tomáš Urban

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e r e c – Útočník Tomáš Urban byl proti Djurgårdenu vyhlášen nejlepším hráčem duelu. Bílým Tygrům pomohl k výře čtyřmi body (2+2) a výrazně se tak přičinil výrazný výsledek 6:2. „Konečně nám tam také něco napadalo. 6:2 je pěkný výsledek, i když tam byly nějaké chyby,“ mluvil v mixzóně spokojeně vysoký útočník.

Tomáši, dnes jasná výhra nad švédským Djurgårdenem. Jak hodnotíš duel?
Hodnotím ho určitě kladně. Konečně nám tam také něco napadalo. 6:2 je pěkný výsledek, i když tam byly nějaké chyby. Konečně jsme se dokázali prosadit a bereme plný počet bodů.

Konečně jsme se střelecky prosadili, pochvaloval si vysoký forvard

Djurgården hraje druhou švédskou ligu od letošního roku. Může to být jeden z těch lehčích soupeřů v European Trophy?
My se připravujeme na každý zápas stejně. Je jedno jestli to je lepší nebo horší soupeř. My jdeme do každého zápasu s tím, že chceme urvat tři body.

Jak bys popsal Tvé dvě branky?
První byla teč před brankářem. U druhého to Filíny (ponz. red. Tomáš Filippi) nahazoval a obránci to přeskočilo hůl. Jel jsem sám a dal jsem mu to mezi nohy. I když tuhle kličku mám zakázanou, tak jsem jí zkusil.

Proč je ta klička zakázaná?
Protože mi nevychází. (Smích). Příště se pokusím ale udělat něco jiného.

Ve Finsku jste měli hodně vyloučených hráčů, dnes jen pět. Soustředili jste se na tuto herní činnost?
Po Finsku jsme si ukazovali chyby. Byly tam zbytečné fauly. Dnes to bylo lepší, ale zase tam bylo několik faulů, které byly zbytečné.

Zítra vás čeká trochu jiné kafe, švédský mistr Brynäs. Co od něho očekáváte?
Já jsem je nikdy v životě neviděl, takže je to těžké říci. Myslím, že to bude hodně rychlý a fyzický hokej. Brynäs bude určitě o jeden až dva levely nahoru.

Díky za rozhovor.

Slavná trojice aneb selská jízda