Bulíř s Řepíkem v tabulce střelců prozatím druzí! Co jiné statistiky dosavadního průběhu CHL?

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Liberec - Skupinové fáze a první kolo play-off Ligy mistrů jsou již za námi. Postup dokázaly uloupit hned tři české týmy, naopak Vítkovice a Třinec v soutěži končí. Zajímavé jsou však kromě finálních výsledků také statistiky, právě ty budou předmětem tohoto článku.

Letošní ročník Ligy mistrů zahajovalo osmačtyřicet týmů z dvanácti zemí rozdělených do tříčlenných skupin. Po prvním kole play-off však zbylo pouze šestnáct nejlepších. Do osmifinálových bojů vkročí hned pět švédských týmů, stejný počet finských, tři české a po jednom zastoupení má norská, německá a švýcarská nejvyšší soutěž.

Nejhůře dopadly týmy z německé a švýcarské soutěže. Jak již bylo zmiňováno, postoupit dokázal jenom jeden celek (Eisbären Berlin – HC Davos), a to i přesto že do skupinových bojů zasáhlo dohromady hned dvanáct týmů z těchto dvou zemí. To čeští fanoušci se rozhodně nemají za co stydět. Do druhého kola play-off se totiž probojovaly tři české celky.

Gólman Svensson hledá mezi bruslemi plachtící kotouč.
Momentka z utkání Bílí Tygři Liberec-Skellefteå AIK

Sparta totiž dokázala dvakrát přehrát Zug 3:2 a 3:0, nyní se již může připravovat na silný Karpat Oulu. Litvínov v prvním utkání porazil Vídeň 4:3, druhé muselo rozhodnout za stavu 2:1 pro rakouský celek prodloužení, v němž přidělil postup úřadujícímu mistru extraligy František Lukeš. Ani černo-žluté nečeká jednoduchý soupeř. Síly poměří s Frölundou.

Kanadské bodování soutěže ovládá dvojice John Laliberta (4+7) – Petr Taticek (5+5) z Ingolstadtu, nicméně oba forwardi již žádné zásahy nepřidají, protože se jejich celek do osmifinále právě přes nynějšího soupeře Litvínova (švédskou Frölundu) neprobojoval. Z pohledu Tygrů je však velmi zajímavé pořadí nejlepších střelců, zde sice vévodí pražský Buchtele s šesti zásahy. Pouze o jeden méně má ale liberecká dvojice Bulíř-Řepík, která tak výrazně sahá po velkém úspěchu.

Závar před Valentem
Momentka z utkání Bílí Tygři Liberec-HK Nitra

I mezi obránci má náš celek želízko v ohni. Lukáš Derner ukořistil v tabulce pravdy šest bodů, což mu prozatím stačí na dělenou sedmou příčku. Těšit hráče z města pod Ještědem může ještě přesnou střelby - 11,11% pohodlně stačí na šestou příčku. Šelmám stačilo na třiadvacet přesných zásahů pouhých 207 střel, což je bezpodmínečně řadí do nejlepší desítky.

Hru v nestandardním počtu hráčů na ledové ploše doposud nejlépe sehráli stockholmský Djurgarden (37.50% přesilových her skončilo gólem) a HV71 (100% úspěšnost při oslabení). Nejvíce gólů při početní nevýhodě obstarali hráči Skelleftey, Vaxjo a Davosu (2 vstřelené branky).

Právě ten byl losem Tygrům přidělen jako soupeř v osmifinále, oba vzájemné zápasy budeme mít možnost vidět během první poloviny listopadu. Úvodní zápas bude hostit 3.11. Home Credit Aréna přesně o týden později se oba týmy přesunou k vzájemnému duelu do Švýcarska.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu