Bulíř se po tvrdém střetu pomstil gólem. Jsem rád, že jsem pomohl k bodům, těšilo ho

Date of publication Author Jan Kousal

Liberec - V poslední minutě první třetiny utkání s Kometou libereckým příznivcům zatrnulo. Michal Bulíř se totiž stal obětí ostrého zákroku brněnského Zaťoviče a z ledu odkulhal přímo do kabiny. Ve druhé části se ale vrátil, a dokonce se i prosadil gólově. „Stačilo to jen zamést do prázdné,“ vysekla tygří osmaosmdesátka poklonu přihrávajícímu Kvapilovi.

Jak bys zhodnotil utkání?
Jak to tak bývá, bylo to pro nás velmi těžké utkání. Přijel k nám tým s jednou z nejlepších ofenziv v lize. Myslím si, že jsme na ně byli dobře připravení. Měli jsme dobrý videorozbor, takže jsme tušili, co hrají v přesilovkách. To bylo velmi důležité. Bojovností a srdíčkem jsme to dnes zvládli za tři body.

Inkasovali jste smolné góly. Jak těžké bylo se po nich vracet do utkání?
Vždycky je to těžké, když vedete 3:1 a soupeř nejprve sníží a pak i dorovná. Myslím si, že to svědčí o tom, jaký jsme tým. Nikdo to nevzdal. Čtvrtý gól jsme dali my a vyhráli jsme.

V závěru první části jsi byl terčem zákroku Martina Zaťoviče. Můžeš tu situaci popsat?
Já jsem dělal kličku a on mi tam nechal nohu. Dostal jsem koňara ze strany do stehna, což bylo nepříjemné. Naštěstí jsem to rozhýbal a mohl jsem se vrátit do hry.

Michal Bulíř

Bylo to o to větší zadostiučinění, když jsi pak vstřelil gól?
Nad tím jsem nepřemýšlel. Jsem rád, že jsem vstřelil gól a že jsem pomohl k bodům.

Bereš proměněnou přesilovku jako vzpruhu?
Po první třetině se sešly přesilovkové formace u videa. Ukázali jsme si, co hrajeme my i oni. Přihrávka od Marka Kvapila byla výborná, stačilo to jen zamést do prázdné brány. Samozřejmě jsem rád, že jsme početní výhodu využili.

Co říkáš na spolupráci s Markem Kvapilem? Proti Kometě vám to celkem lepilo...
Marek je výborný hráč na puku. S Bakym už se známe a teď, když k nám přijde Marek, tak si myslím, že to bude dobré. Věřím, že týmu bude nápomocen.