Bulířův hattrick? Brankářský zákrok, gól i asistence!

Date of publication Author Dominik Jakubec

Liberec - Michal Bulíř plnil proti Litvínovu skutečně různorodé úkoly. Kromě vstřelené branky a asistence zvládl přidat také důležitý zákrok na brankové čáře. "Bylo to po mé chybě, byl jsem rozhodnutý to napravit za každou cenu!" říká mladý útočník.

Proti Litvínovu sis vyzkoušel nejen roli útočníka, ale také brankáře. Jaké to bylo?
No, tentokrát jsem zvládl oboje! (smích) Udělal jsem chybu na modré čáře, ale naštěstí jsme to ubojovali. Jednou puk chytil Ondra Vitásek, dvakrát jsem Jánkovi pomohl já a nakonec jsme ten závěr první třetiny ubránili.

Byl to klíčový okamžik?
Jasně, nikdo nechce inkasovat gól do šatny. Navíc to bylo po mé chybě, takže jsem byl odhodlaný to prostě napravit. I kdybych tam měl jít po zubech, prostě jsem musel. Naštěstí se to podařilo zachránit.

Navíc šlo o důležitý souboj, Verva se k vám mohla v celkovém pořadí přiblížit.
Litvínov je také v nejvyšších patrech tabulky, takže je výhra o to cennější. Navíc jsme se posunuli opět do čela... Teď jen tam zase co nejdéle vydržet! Ale nemá smysl na to nějak myslet. Už v neděli hrajeme další zápas, na který se musíme připravit.

Čím jste vůbec toto vítězství strhli na svou stranu?
Bylo to hodně vyrovnané, ale na nás byla vidět taková ta chuť. Za každou cenu jsme chtěli vyhrát. Předtím jsme s nimi v této sezoně dvakrát prohráli, potřetí jsme to nechtěli dopustit. Šli jsme si za výhrou a vybojovali jsme ji. Každý dal do zápasu maximum a pramenil z toho rozhodující gól Branka Radivojeviče.

Zákrok, gól i asistence, neměl by tento počin mít také nějaké jméno?
Že by to byl nový pojem? Bulířův hattrick? (smích) Nevím, to se asi moc neujme!

V neděli narazíte na Mladou Boleslav. Jaké utkání očekáváš?
Vždy je to velmi vyhecovaný zápas. Je to derby, utkání plné emocí. Pokaždé se hraje agresivně, ale o vítězství se klidně porveme. Víme, že dokázali zvítězit v Třinci, pomohli nám tím do čela tabulky. Teď by mohli pro změnu prohrát! (úsměv)

Michal Bulíř

Slavná trojice aneb selská jízda