Byl to ubojovaný zápas, říká Ordoš po utkání s Boleslaví

Date of publication Author Tomáš Dolejš

L i b e r e c - Kvůli zranění nastoupit neměl, trenér ho však přemluvil a mladík Jan Ordoš si připsal gól a asistenci. Přispěl tak k výhře libereckých starších dorostenců 4:1 nad Mladou Boleslaví. Po utkání dvoubodový útočník hodnotil jeho průběh.

Honzo, jak bys zhodnotil utkání proti Mladé Boleslavi?
V první třetině jsme byli lepším týmem, důležité bylo, že jsme dali gól. Ve druhé třetině Boleslav dokázala vyrovnat, ale nám tam spadl i druhý gól. V poslední části jsme měli štěstí, v tom dlouhém oslabení jsme dostali tyčku. Byl to fakt ubojovaný zápas a já musím pochválit celý tým.

Jan Ordoš si připsal dva body.

Původně jsi ani kvůli zranění neměl hrát, jak se tedy stalo, že jsi nastoupil?
Sám jsem se trochu bál, měl jsem zlomený prst. V úterý jsem byl na operaci, takže to ještě nebylo ideální. Přemluvil mě trenér Šťastný, a já mu chci poděkovat, protože bez něj bych dneska nehrál.

Nakonec jsi tedy hrál a byl jsi u dvou gólů, u jednoho jako střelec. Jako se to všechno seběhlo?
Bělda (Matouš Bělohorský) si krásně vyměnil puk s Lakatošem, já jsem jenom čekal před brankou. Dostal jsem nahrávku, plácnul jsem do kotouče a naštěstí mi to tam spadlo a já jsem za to hrozně rád.

Ve třetí třetině bylo z vaší strany mnoho vyloučení, bylo to zaviněno třeba nervozitou?
Dá se říct, že to byly smolné fauly. Bohužel jeden z hráčů dostal trest do konce utkání a potom hrát pět minut oslabení… Jsme rádi, že jsme to ubojovali.

Po dlouhém bránění jste se ještě nadechli a dokázali jste dvakrát skórovat…
Musím pochválit našeho kapitána za krásný průnik, skvěle tam zavěsil. Byla tam chyba v obraně Boleslavi a to byl zlom, do konce zápasu už jsme je přehráli a přidali další branku.