Byla to nejlepší atmosféra za celou sezónu, vyšvihl Leinonen poklonu libereckým fandům

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e r e c – Příliš práce v zápase finský čaroděj Leinonen neměl, přesto musel ve druhé třetině řešit několik ošemetných situací. Nejdůležitější zákrok libereckého brankáře přišel v pětatřicáté minutě, kdy v přesilové hře 5 proti 3 vychytal Veselého a z rychlého brejku dali Bílí Tygři pátou branku.

Jak ses cítil po takové dlouhé době, kdy jsi nechytal?
Byl jsem trochu nervózní, ale šel jsem do toho. Byl to těžký zápas a já jsem chtěl podat co možná nejlepší výkon. Dnes je to pro nás dobrý výsledek. V minulém zápase jsme nehráli příliš dobře, ale já jsem věřil, že dnes budeme hrát mnohem lépe.

WALL - Leinonen si v utkání s Jihočechy počínal jako zeď .

Co si myslíš o výsledku 9:1? Vypadá to na docela lehký zápas.
Ano, vypadá to na lehký zápas, ale nebylo tomu tak. Měli tam taky své šance ve druhé třetině, ale my jsme ten zápas dotáhli do vítězného konce. Třetí třetina už byla takový letní hokej. (Smích).

V další fázi soutěže vás čeká Plzeň, tedy vítěz základní části. Jaké jsou šance Liberce proti Plzni?
Plzeň má velice dobrý tým s velmi dobrým útokem. Musíme proti nim podat co možná nejlepší výkon. Doufám, že dokážeme vyhrát aspoň jeden zápas v Plzni. Budeme proti Plzni ale hodně bojovat a snad se nám podaří uhrát dobrý výsledek. Víme, že to bude hodně těžké.

Co říkáš na dnešní fanoušky?
Dnes to bylo opravdu dobré. Myslím, že to byla nejlepší atmosféra za celou sezónu. Doufám, že nás přijdou podpořit i na další zápas a bude jich ještě o trochu víc. Ti co tu dnes ale byli, byli fantastičtí.

Děkuji za rozhovor a hodně štěstí ve čtvrtfinále.