Býval bych šel nejradši hned slavit, smál se znovuobjevený střelec Jan Plodek

Date of publication Author Jan Kousal

Liberec - Před sezonou možná ani nedoufal, že by ještě někdy mohl nastoupit v dresu Bílých Tygrů. Stalo se. A v utkání proti Zlínu si navíc liberecký veterán Jan Plodek znovu zopakoval, jaké to je vstřelit gól. "Krásný pocit. Ani už se mi pak nechtělo moc hrát a chtěl jsem jít slavit," vtipkoval po zápase osmatřicetiletý forvard.

Jak se hodnotí takové vítězství?
Hodnotí se to krásně. První třetina skončila 3:0 a pak už se to víceméně dohrávalo, i když nám moc nevyšel začátek druhé dvacetiminutovky. Tam Zlín přidal, měl šance, ale zaplaťpánbů jsme čtvrtý gól dali my. Po dalších brankách už se opravdu jenom dohrávalo.

Určitě vás také hnalo pomyšlení na extraligový rekord...
Všichni jsme to chtěli zvládnout, abychom ve zbývajících dvou kolech měli klid. Věděli jsme, že přijeli z dálky autobusem, což nikdy není příjemné. Šli jsme do toho tedy naplno a vyplatilo se.

Ve třetí části jste inkasovali čtyři branky. Co se stalo?
Samozřejmě jsme si v kabině řekli, abychom nic nepodcenili a dohráli to, protože se šlo i o dobrý pocit. Přece jen v hlavě to chvíli zůstane. Možná jsme k tomu přistoupili trochu vlažněji, ale myslím si, že jsme to nakonec dotáhli v klidu.

Trháte rekord za rekordem, jste vítězové základní části. Jak se to poslouchá?
Poslouchá se to hezky. Já na tom tak velký podíl nemám, vlastně jsem odehrál jen tři utkání. Alespoň jsme všechna vyhráli, takže to je paráda. Chodím se koukat na každý zápas. Kluci hrajou parádně a znovu přilákali diváky po těch třech nevyvedených letech. Předvádějí skvělé výkony v průběhu celé soutěže.

Jaké to bylo dát po takové době v extralize gól?
Byl to krásný pocit. Před tolika diváky na domácím ledě, kde jsem něco odehrál. Ani už se mi pak nechtělo moc hrát a chtěl jsem jít slavit. (směje se) Ale nakonec jsem to zvládl ještě docela dobře a užíval jsem si to.

Ty pamatuješ i předchozí prvenství v základní části. Můžeš je porovnat s tím letošním?
Je to podobné. Pamatuji si ale, že když jsme jednou suverénně zvítězili v základní části, tak jsme pak vypadli hned v prvním kole s Budějovicemi. Takže to, že jsme vyhráli Prezidentský pohár, v play-off nic neznamená. Musíme hrát pořád stejně. Tým, který projde přes předkolo, bude nahecovaný a nebude mít co ztratit a pro nás bude velice těžké utkat se s takovým soupeřem.

Připomínáte si v kabině toho „strašáka“ v podobě výpadku s Budějovicemi?
To už je tak dlouho, že si to tu snad nikdo nepamatuje. Možná Derny, ale jinak vůbec.

Co udělat pro to, abyste stejně suverénně působili i v play-off?
Hrát stejně poctivě, pomáhat gólmanovi a být hodně trpěliví.

Máš nějaký signál, že s tebou trenér bude počítat i na play-off?
My, starší hráči z Benátek, jsme asi před třemi týdny měli s Filipem Pešánem pohovor o tom, že až skončí sezona v Benátkách, tak s námi bude počítat v případě zranění některých hráčů, takže uvidíme. Momentálně jsou zranění Petr Jelínek a Dominik Lakatoš, za které teď zaskakuji. Snad se brzy dají do kupy. Já zatím budu připravený a jestli bude potřeba, abych naskočil, tak naskočím.

Narazíte na rozehraný tým z předkola. Je lepší mít pauzu jako vy nebo být v zápasovém zatížení?
Je to těžké. Když jsme vloni s Benátkami postoupili z předkola a jeli jsme do Budějovic, které byly jasným favoritem, tak jsme první zápas naprosto nečekaně vyhráli. Ten tým, který má volno, není rozehraný a naopak. Postupující z předkola nebude mít co ztratit. Bude velice těžké potvrdit naši pozici.

Slavná trojice aneb selská jízda