Česká kategorie U19 se Zacharem a Stezkou má za sebou turnaj v Drážďanech

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Drážďany/Liberec - Česká reprezentační kategorie do osmnácti let má za sebou turnaj Summer Challenge Drážďany 2016. Narazila na Slovensko, Švýcarsko a Německo, z turnaje si odváží bilanci 1:2. V reprezentačním dresu se objevil jak bývalý liberecký brankář Aleš Stezka, tak Marek Zachar.

ČESKÁ REPUBLIKA - SLOVENSKO 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)

Do turnaje vstoupil český výběr zápasem se svými jihovýchodními sousedy ze Slovenska. Svěřenci trenéra Jiřího Dopity byli aktivnějším celkem a zaslouženě si se soupeřem poradili. Branky obstarali Ďurač, Kodýtek a Kurovský. Zařízení strážil Aleš Stezka.

Sestava České republiky: Stezka (Kváča) - Doudera, Kachyňa, Šnajnar, Vála, Kaňák, Weinhold, Bartko - Kurovský, Procházka, Zachar, Dvořák, Kousal, Werbik, Vracovský, Najman, Kodýtek, Dymáček, Wágner, Ďurač, Pavlík.

Sestava Slovenska: Tomek (Durný) - Hatala, Košecký, Grman, Bdžoch, Hain, Burzík, Jendroľ, Roman - Lindeman, Oško, Sloboda, Murín, Hecl, Koyš, Pätoprstý, Andrisík, Prašil, Struška, Koziot, Bondra.

Branky a nahrávky: 7. Ďurač (Dvořák), 26. Kodýtek (Doudera, Ďurač), 31. Kurovský (Najman) - 37. Hatala (Roman, Pätoprstý).

Aleš Stezka na turnaji U17 v Drážďanech při jednom ze zásahů

ČESKÁ REPUBLIKA - ŠVÝCARSKO 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)

Druhý zápas již tak vydařený nebyl. Češi se nedokázali prosadit a favorizovaným Švýcarům podlehli jednoznačně 0:4. Nejlepším hráčem národního mužstva byl vyhlášen útočník Petr Kodýtek. Stezka byl v roli náhradního brankáře.

Sestava České republiky: Kváča (Stezka) - Doudera, Kachyňa, Šnajnar, Vála, Kaňák, Weinhold, Bartko - Kurovský, Procházka, Zachar, Dvořák "C", Kousal, Werbik, Vracovský, Najman, Kodýtek, Dymáček, Wágner "A", Ďurač "A", Pavlík.

Branky a nahrávky: 11. Riat (Marchon, Thürkauf), 33. Marchon (Thürkauf, Riat), 45. Holdener (Siegenthaler), 59. Albon (Diem, Pinana). Marek Zachar na turnaji U17 v Drážďanech stíhá protihráče

ČESKÁ REPUBLIKA - NĚMECKO 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)

Do posledního duelu turnaje vstupovali Češi namotivovani a celou první třetinu byl k vidění vyrovnaný souboj. Těsně před koncem periody však němečtí hráči skórovali, a i když se Čechům podařilo vyrovnat, vítězství urvat nedokázali. Problémem byla opět koncovka, která během celého turnaje národní celek trápila.

Sestava České republiky: Stezka (Kváča) - Doudera, Kachyňa, Šnajnar, Vála, Weinhold, Bartko - Kurovský, Procházka, Zachar, Dvořák "C", Kousal, Werbik, Vracovský, Najman, Kodýtek, Dymáček, Wágner "A", Ďurač "A", Pavlík

Branky a nahrávky: 29. Ďurač (Kachyňa) - 20. Drews (Glemser, Valentin), 32. Eder (Daubner, Kiefersauer), 33. Napravnik (Soramies, Kälble), 55.Napravnik.

Turnaj nakonec bez ztráty bodu ovládli Švýcaři, druhé se umístilo Německo a na třetí pozici skončili shodně Češi se Slováky.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR