Cesta Tygrů Ligou mistrů je u konce. Vyřazení nás mrzí, smutní Lukáš Derner

Date of publication Author Redakce

Ostrava/Liberec - Stejně jako v minulé sezoně se cesta Tygrů hokejovou Ligou mistrů zastavila v osmifinále. V prodloužení nestačili na Vítkovice. "Teď se holt budeme plně soustředit na ligu," říká po vyřazení zkušený bek Lukáš Derner.

Jako by vás v odvetném utkání pronásledoval stejný problém, jako v tom prvním. Opět to bylo neproměňování příležitostí.
Někdy si v zápase vytváříte šance, ale štěstí vám nepřeje. Puk se k nám neodrážel, jako by nám to skoro do branky ani nemělo spadnout. Ale bojovali jsme jako mančaft po celou dobu a byli jsme odměněni alespoň tím gólem v power-play, který poslal zápas do prodloužení.

Nakonec rozhodla hra ve třech na obou stranách. Je to pro vás stále ještě svým způsobem novinka?
Je tam mnohem více prostoru, oproti zvyku je tam o hráče míň. Vyhovuje to šikovným hráčům. Stačí, abyste udělali jedinou chybu, a může být rozhodnuto. Koneckonců to bylo vidět v našem zápase. Najednou jeli sami na bránu... Bohužel, štěstí se od nás odklonilo. Ale musím jim pogratulovat k postupu.

Vítkovice si zahrají mezi osmi nejlepšími týmy Ligy mistrů, naopak vy v soutěži končíte. Bolí vás vyřazení?
Určitě vás to zamrzí, když už se dostanete ze skupiny do play-off, tak chcete vždy postoupit dál. Celá ta dlouhá cesta je najednou u konce, vypadli jsme. Bohužel, teď se budeme plně soustředit na ligu.

Jak vlastně hodnotíš vaši účast v soutěži? Měli jste nějaký daný cíl?
My se snažíme hlavně vyhrát každý zápas. Je jedno, jestli je to extraliga, Champions Hockey League nebo příprava. Bylo to pro nás zejména před sezonou důležité, protože to jsou ostré zápasy, kde se hraje na krev. V tom období, které je jinak spojeno ještě s přípravou, vám to hodně pomůže.

Zatímco většina týmů si nyní užívala reprezentační přestávku, vás čekala Liga mistrů. Byla to pro vás komplikace?
Teď v pauze nám to podle mě prospělo. Normálně bychom hráli až v pátek, ale takhle nám reprezentační přestávka začala o něco později a hráli jsme už v úterý. Je díky tomu mnohem snazší udržet se v tempu. Je jen škoda, že jsme vypadli.

Lukáš Derner na útočném výletě

Slavná trojice aneb selská jízda