Ctibor Jech: Cesta Pavla Zachy do NHL je jeho úspěchem i dobrou vizitkou pro Bílé Tygry

Date of publication Author Martin Kadlec

Liberecký odchovanec Pavel Zacha vystoupil na další pomyslný stupínek na své cestě do vysněné NHL. Po červnovém draftu, kdy si jej už z 6. místa vybrali New Jersey Devils, se osmnáctiletý útočník dočkal i nováčkovské smlouvy s tímto klubem. A není to smlouva ledajaká!

Nováčkovská smlouva na tři roky je podepsána na maximální možný roční plat 925 000 dolarů (22,5 miliónu korun) a oproti běžným zvyklostem u Ďáblů jsou v ní zahrnuty i další bonusy za individuální úspěchy a zápisy do statistik.

"Chtěl bych Pavlu Zachovi za sebe i za celý klub Bílých Tygrů poblahopřát k dalšímu důležitému kroku v jeho kariéře,", říká generální manažer klubu Ctibor Jech, velmi bych mu přál, aby se brzy stal stabilním hráčem klubu z New Jersey. Z toho jak je smlouva postavena usuzuji, že Pavel má reálnou možnost nastoupit do utkání NHL už v této sezóně.
Už během svého působení v Liberci, ať už to bylo v mládežnických kategoriích nebo později v A týmu, ukazoval, že je to hráč s vynikajícími předpoklady a perspektivou. To, že uspěl v draftu a nyní získal i velmi dobrou smlouvu s renomovaným klubem NHL, je potvrzením jeho kvalit a otevírá mu dveře do nejlepší soutěže světa. Stojí sice stále ještě na startu, ale ve velmi dobré pozici.

Pavel Zacha
Pavel Zacha je rodák z Brna, kde také začínal s hokejem pod speciálním vedením svého otce Pavla Zachy staršího. Když bylo Pavlovi 14 let přestěhovali se z Jimoravské metropole za lepšími podmínkami do Liberce. Výjimečný hráč mládežnické trenéry Bílých Tygrů okamžitě zaujal a většinou hrál v týmech o věkovou kategorii starších.

"Pavlova cesta je velmi dobrou vizitkou nejen pro něj samotného, ale určitě i pro Liberec a potažmo pro celý český hokej. Pět let u Bílých Tygrů připravilo Pavla Zachu pro dospělý hokej. I když se ozývaly i kritické hlasy, jsem přesvědčen, že Pavel u nás dostal dostatek příležitostí a prostoru. Už v 16 letech jsme mu nabídli profesionální smlouvu a zapracovali do sestavy A týmu. Získal tak zkušenosti, ze kterých může těžit i v NHL. Bylo by skvělé, kdyby se Pavel Zacha, podobně jako Petr Nedvěd, na sklonku úspěšné kariéry nebo v době případné výluky, znovu vrátil do Liberce." věří Ctibor Jech a neopomíná ani bonus, který Bílí Tygři díky podpisu smlouvy získají, "Pavel u nás měl dosud platnou smlouvu a bylo tedy nutné vše vyrovnat. Částka, která nám bude poukázána z NHL rozhodně není v našem rozpočtu nezanedbatelná.

Samotný Pavel byl po podpisu své první smlouvy s klubem NHL při popisování svých pocitů velmi stručný: "Jsem štastný, že to dopadlo právě takto. Na dohodu jsem sice čekal déle, než ostatní vysoko draftovaní hráči, ale nervozní jsem nebyl. Plně jsem důvěřoval svému agentovi Patriku Štefanovi.

Na exkluzivní rozhovor s Pavlem Zachou přímo pro náš web se můžete těšit v nejbližších hodinách.

Připomeňte si Pavla Zachu ještě jako hráče Liberce v medailonku natočeném v listopadu 2013

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR