Čtyři Tygři v repre! Českou republiku budou reprezentovat Birner, Řepík, Šimek a Krenželok

Date of publication Author Dominik Jakubec

Liberec – Hned čtveřice našich hráčů byla reprezentačním trenérem Vladimírem Vůjtkem povolána do národního týmu pro nadcházející dvojzápas s Ruskem v rámci Euro Hockey Tour. Na reprezentační sraz zamíří Michal Birner, Michal Řepík, Radim Šimek a Lukáš Krenželok.

Právě pro Lukáše Krenželoka to bude první reprezentační zkušenost po dlouhé odmlce. V kariéře si nejprve zahrál v národním výběru do devatenácti let v sezoně 2001/02, ale na další příležitost čekal až do ročníku 2007/08. Tehdy naskočil do dvou duelů reprezentačního A-týmu. V letošní sezoně však hraje ve skvělé formě, což nemohlo uniknout ani Vladimíru Vůjtkovi, a v polovině ledna tak dostane příležitost své konto rozšířit. O to větší motivaci bude jistě Krenželok mít, že se jeden z duelů s Ruskem hraje v jeho rodné Ostravě.

Naopak častějším návštěvníkem reprezentačních srazů byl v posledních sezonách Michal Řepík. Naposledy si v probíhajícím ročníku zahrál na prvním letošním podniku Euro Hockey Tour, na finském Karjala Cupu. Další příležitost ukázat se bude mít navrátilec po zranění nyní v dvojutkání proti Rusku.

Spolu s Řepíkem dostal nominaci také jeho tradiční parťák, Michal Birner, s nímž do Liberce zamířil. Birner má z nominované tygří čtveřice jasně největší reprezentační zkušenosti, jen v rámci Euro Hockey Tour naskočil už celkem do 13 duelů, v nichž si připsal čtyři body za jednu branku a tři asistence.

Kromě trojice útočníků oblékne reprezentační dres také Radim Šimek. Ten poprvé dostal příležitost v národním týmu během přípravného kempu před loňským MS, do svých prvních zápasů však naskočil až v této sezoně. Na svém kontě má v tuto chvíli pět duelů, během nichž si už stihl připsat jeden kanadský bod za asistenci.

Utkání s Ruskem čekají naši reprezentaci ve čtvrtek 11. února a v sobotu 13. února v Ostravě a Třinci. Všem Tygrům v nich přejeme mnoho štěstí!

Lukáš Krenželok se rozhlíží

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu