Další kolo s Jarůškem v pražském ringu? Nebráním se, ale jedeme si pro postup, říká Lakatoš

Date of publication Author Jan Kousal

Liberec - Předkolo s pražskou Spartou má velký náboj a ve druhém duelu série se podle toho také výrazně přiostřilo. Hned dvakrát si střihl bitku i Dominik Lakatoš, který se v obou případech střetl s Richardem Jarůškem. „I kdyby mě kopl kůň, nic mě bolet nebude,“ ujistil mladý tvrďák.

Vedete 2:0. Jak moc vnímáte, že čtvrtfinále je blízko?
Jsme krok od postupu, který si hrozně moc přejeme. Je to paráda, jak jsme zvládli ty první dva těžké zápasy doma. Už se pomalu připravujeme na páteční zápas.

Co na Spartu v prvních dvou duelech platilo?
Hrajeme náš hokej. Už jsem jednou říkal, že tým si skvěle sedl. Bojujeme jeden za druhého – to je naše šance, jak dojít k úspěchu.

Ve druhém utkání bylo k vidění celkem dost bitek, jak se to semlelo?
Jsou to vyhrocené zápasy a tohle k tomu prostě patří. Myslím si, že to není nic neobvyklého.

Ty ses dvakrát popral s Richardem Jarůškem, jak to probíhalo?
Poprvé to bylo takové, že jsem ani nevěděl, o co jde a už tam létaly rány. Ale to je hokej. Podruhé už jsme rukavice shodili oba. Byli jsme oba připravení a řekl bych, že to byla pěkná bitka.

Padaly hodně tvrdé rány, bolí tě něco?
Vůbec. I kdyby mě kopl kůň, tak mě nic bolet nebude.

Dá se čekat nějaké pokračování v Praze?
To uvidíme. Já se ničemu nebráním, ale jedeme na Spartu, abychom postoupili do čtvrtfinále. Nějaké potyčky nás nebudou zajímat.

Spoluhráči říkali, že Liberec sází na disciplínu. Jak těžké je nenechat se rozhodit bitkami?
Musíme vědět, co chceme. Jdeme si za tím a v těch prvních dvou zápasech nám to vycházelo. Až na ty bitky jsme hráli čistý hokej bez vyloučení.

Co čekáte od dalšího utkání? Bude to v něčem jiné?
Bude to hlavně o nás, jak k tomu přistoupíme a jak budeme hrát. Nekoukáme se na soupeře, soustředíme se na naší hru.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR