Daniel Špaček chladnokrevným zakončením překvapil trochu i sám sebe

Date of publication Author Ondřej Flanderka

Ml.Boleslav/Liberec - Po těžce vybojovaném bodu z ledu jihočeského Mountfieldu čekal asi jen málo kdo, že Bílí Tygři v úterý tak snadno vyloupí Mladou Boleslav a po jasné výhře 4:0 si odvezou tři body. Pod vítězství nad Středočechy se parádním gólem podepsal i útočník Daniel Špaček, kterého jsme po utkání krátce vyzpovídali.

Dane, jak probíhala příprava na duel s Boleslaví, kterou Tygři v této sezóně ještě nedokázali porazit? Poslední utkání doma jste s ní navíc prohráli poměrně vysoko.
Je pravda, že jsme s Boleslaví letos měli špatnou bilanci, ale připravovali jsme se jako na každý jiný zápas. Řekli jsme si, co a jak musíme plnit, a to se nám dařilo dneska celý zápas. Věděli jsme, že Boleslav po nás doma půjde, hráli jsme na rychlé brejky a to nám vyšlo.

Dnes sis připsal svou první letošní trefu. I když nepatříš mezi největší střelce týmu, tak to zakončení působilo hodně sebevědomě…
Musím říct, že jsem trochu překvapil sám sebe (smích), ale věřil jsem si na to a vyšlo to pěkně.

Po duelu se Slavií Tygři výrazně zlepšili hru v obraně.

Asi jeden z klíčových momentů duelu bylo to dlouhé oslabení pět na tři, které jsi navíc sledoval z trestné lavice. Jak se na to koukalo?
No, strašně. Protože kdyby tam Boleslav dala gól, tak by to bylo rázem 2:1 a ten zápas mohl dopadnout úplně jinak. Takhle jsme to ubránili a nedlouho na to jsme dali dalšího góla a bylo rozhodnuto.

Od zápasu se Slavií, který se týmu nepodařil, jste dostali pouze jeden gól v Budějovicích. Co se především změnilo?
Po Slavii jsme si prostě řekli, co tam bylo špatně. Ukázali jsme si ty chyby, probrali si to. V Budějovicích už jsme super bránili, měli jsme sice nějaké šance, ale nedali jsme je. Dneska jsme přesně splnili, co jsme si řekli a vyšlo to. Naše obranná hra šla teď hodně nahoru, a my se toho musíme držet každý další zápas.

Marek Pinc si dnes připsal již svou třetí nulu v sezóně, na co se za ní v kabině můžete těšit?
Tak nějaká svačinka určitě bude. Po tom jeho příchodu si jich docela užíváme.

Zdá se, že ale týmu nedělá problém, jestli chytá Tero nebo Marek?
Je vidět, že oba mají skvělou formu a my toho musíme využívat a bodovat, jak jen to jde.

Kvůli těm zraněním, která teď v týmu máte, ses posunul do druhé formace. Jak si užíváš více času na ledě?
Je to samozřejmě velká šance pro nás mladší se chytit a ukázat se. Musíme se toho čapnout a nepustit to. Zatím jsem v celku spokojený.

Teď vás čeká šest zápasů v řadě na domácím ledě, kolik výher máte v plánu?
To je těžké. Chceme samozřejmě co nejvíc, ale nebude to jednoduché. Budeme rádi za každou výhru.

Díky za rozhovor a hodně gólů i v dalších zápasech.

Slavná trojice aneb selská jízda