Dotknout se poháru? V kabině jsme si to takhle odhlasovali, vysvětluje Lukáš Derner

Date of publication Author Dominik Jakubec

Liberec - Také Karlovy Vary poznaly v závěru základní části sílu tygří smečky a odvezly si z Home Credit Areny porážku 2:6. Dvěma góly se o ni přičinil Lukáš Derner, podle kterého nehrozilo, že by tým v utkání jakkoliv polevil. "Chtěli jsme výkonem poděkovat našim fanouškům," říká zkušený bek.

Bylo náročné se koncentrovat na závěrečný zápas základní části, když už jste měli jistý Prezidentský pohár?
Výkonem jsme hlavně chtěli poděkovat našim fanouškům. Chodili v hojném počtu, podporovali nás... Poslední zápas základní části jsme si chtěli užít, a to jedině vítězstvím

Bude následovat nějaká oslava?
Teď si to všichni ještě užijeme, povedl se nám neskutečný výsledek. Posbírat během základní části 118 bodů, to se asi hned tak někomu opět nepodaří. Určitě dojde na nějakou večeři a pivko, ale hned potom už začneme hlavou myslet jen na play-off. Teprve to je ta nejdůležitější část sezony.

Po utkání jste pozvedli Prezidentský pohár nad hlavu. Jak k tomu rozhodnutí došlo?
V kabině to takhle uzrálo už před delší dobou. Žijeme pro takovéto okamžiky, vyhráli jsme základní část a nevidíme jediný důvod, proč bychom si na pohár neměli sáhnout. Bylo to rozhodnutí celé kabiny.

Euforie po druhém gólu Lukáše Dernera v letošní sezóně

Nebojíte se pověry, že kdo se poháru pro vítěze základní části dotkne, nebude se mu dařit v play-off?
Pověrčiví nejsme, v kabině jsme to takhle odhlasovali. Play-off je už v podstatě jiná soutěž. My jsme vyhráli základní část, tak proč bychom si takovou chvíli neměli užít naplno a dotknout se poháru?

Mělo toto gesto také symbolizovat jistou sílu týmu, že se hned tak něčeho nezaleknete?
Každý to může chápat trochu jinak. Některým se to bude líbit, některým ne, ale já jsem pro to si užít úspěch v základní části a pak už se soustředit jen na play-off.

A co trenér Filip Pešán, který je znám svou pověrčivostí, nebyl proti?
Trenér se ho samozřejmě nemusel dotknout, to je na něm (úsměv). Ale my jako hráči jsme se takhle rozhodli, abychom ho ukázali fanouškům v kotli v rohu kluziště. Raději bych ale samozřejmě pozvedl až ten druhý. (smích)

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu