Duo V + V opět na chemiky zafungovalo. Utkání jsem chtěl za každou cenu vyhrát, říká Vošvrda

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e r e c – Pokud se na ledě Litvínova trefí Lukáš Vantuch do černého, znamená to už automaticky nulu pro brankáře Tomáše Vošvrdu. Už podruhé tento zákon dua V+V zafungoval. Poprvé se tak stalo v sezóně 2010/11, kdy Bílí Tygři porazili chemiky 1:0.

Bílí Tygři si potřetí v sezóně poradili s Litvínovem a podruhé u toho byl brankář Tomáš Vošvrda. Libereckému gólmanovi se na ledě chemiků daří. Ze čtyř zápasů zde vychytal už tři výhry a dvě byly dokonce podpořeny čistým kontem. Není se tak čemu divit, že ho trenér Jiří Kalous vytáhl z rukávu i pro nedělní severočeskou bitvu.

Tomáši Vošvrdovi se na Litvínov daří.

Vysoký brankář Bílých Tygrů to tentokrát ale neměl lehké. Šest zápasů totiž „jen“ vysedával na střídačce, a tak extraligové tempo nasával jen zpoza mantinelu. „Cítil jsem se dobře, protože jsem absolvoval hodně zápasů v Benátkách, které mi pomáhaly,“ pochvaloval si po utkání mladý muž s maskou zápasy v první lize, ve které vychytal liberecké farmě čtyři výhry.

„Pomohly mi loni a budu tam jezdit teď častěji. Dá se říci, že budu chytat každou středu,“ nastínil svou vytíženost dvaadvacetiletý hrdina zápasu s Litvínovem. A jak se cítil Tomáš Vošvrda před utkáním na ledě Vervy? „Na dnešní zápas jsem se hodně těšil a věřil jsem si. Jsem rád, že jsem mohl pomoci klukům,“ vypověděl.

„Šel jsem do zápasu s tím, že ho musím vyhrát za každou cenu,“ dodal. Litvínov vyslal na tygřího brankáře 46 střel a možná by jich bylo více. „Kluci mi tam dnes neskutečně pomohli. Zejména Jan Výtisk, který dnes zblokoval snad patnáct střel,“ pochválil celý mančaft kouzelník v liberecké brance.

V závěru jsme se drželi zuby nehty, popsal poslední minuty utkání proti Litvínovu Lukáš Vantuch.

Liberec poslal pro tři body na Zimním stadionu Ivana Hlinky šťastnou střelou Lukáš Vantuch. Trochu to vypadá, že pokud se trefí ve žlutočerné hale Lukáš Vantuch, vychytá jeho kolega Tomáš Vošvrda čistý štít. Stalo se to totiž už podruhé. V sezóně 2010/11 vyhráli Bílí Tygři brankou Lukáše Vantucha, který se trefil ve dvaatřicáté minutě. Tentokrát svou trefu posunul o dvě minuty dozadu.

Po gólu Tygrů ale přišel obrovský tlak chemiků. „Litvínov nás hodně tlačil a my jsme se drželi zuby nehty. Pak přišla branka, která utkání pojistila. Jsou to pro nás dnes zlaté tři body,“ vyzdvihl zásah Milana Bartoviče minutu před koncem Lukáš Vantuch, střelec vítězné trefy.

Bílí Tygři vybojovali v uplynulých třech bitvách osm bodů a definitivně rozehnali černé mraky, které zahalily jejich výkony z úvodu ročníku. „Poslední tři zápasy jsme se semkli a pomáháme si navzájem a na ledě to je vidět,“ pochvaloval si Tomáš Vošvrda práci celého týmu.