Extraliga je pro všechny hráče velká motivace, přiznává Martin Starosta

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - Tygří dvacítka prožívá slušnou sezónu, na čemž má svůj podíl bezesporu také obránce Martin Starosta. Jeden z pilířů zadních řad týmu přitom nakoukl už i do druhé nejvyšší české soutěže, jednou totiž nastoupil v dresu Benátek. "Největší rozdíl je asi v síle a zkušenostech hráčů", přemýšlí mladý bek, který se rozhodně nebojí ani vypomoci ofenzivě.

Začínal jsi v Letňanech. Jak velkým posunem byl pro tebe přestup do Liberce?
Přestup k Tygrům pro mě byl dost velkým posunem, protože když jsem přemýšlel nad tím co dál, tak v Letňanech přeci jen chyběla ta extraligová juniorka, do které jsem se chtěl probojovat. V Liberci jsem měl hlavně vidinu nadstandardních tréninkových podmínek.

V extralize juniorů se nacházíte na slušném osmém místě. Panuje s tím spokojenost?
Za tu osmou postupovou pozici jsme určitě rádi, ale věříme v to, že se ještě posuneme a budeme na tom ještě lépe.

Zatím se vám příliš nedaří na hřištích soupeřů. Čím to může být?
Na hřištích soupeřů jsme prožili několik smolných utkání, ale doufáme, že se to zlepší a budeme vyhrávat i venku. Nemyslím si, že to má určitou příčinu, jen je to prostě venku vždy těžší a musíme se to naučit zvládat.

Martin Starosta o přesunu do Liberce

"Přestup do Liberce byl pro mě dost velkým posunem, měl jsem tu vidinu nadstandardních tréninkových podmínek."

S kým si v týmu nejlépe rozumíš? Ať už po lidské, tak po hokejové stránce?
To je taková těžká otázka, jsme dobrá parta, a tak si rozumím s každým. Všichni v týmu jsou dobří hokejisté a kamarádi.

Prošel jsi reprezentačními kategoriemi do 16, 17 a 18 let. Jaký je tvůj největší reprezentační zážitek?
Nedá se říct, že bych měl nějaký konkrétní největší zážitek. Můj největší zážitek bylo celkově asi to, že jsem si zahrál na mezinárodní scéně.

V těchto dnech probíhá MS do 20 let. Sleduješ ho? A pokud ano, snažíš se vzít si ze zápasů nějakou inspiraci?
Tak určitě se rád podívám, jak to klukům jde. V zápasech, které jsem sledoval, jsem viděl hodně dobře vyřešených situací, takže se v tom dá určitě najít nějaká inspirace.

Ty už jsi nakoukl i do dospělého hokeje v Benátkách. Je velký rozdíl mezi WSM ligou a juniorskou ligou?
Moc jsem toho v Benátkách neodehrál, ale největší rozdíl je asi v síle a zkušenostech hráčů.

Zde v Liberci dávají trenéři A-týmu poměrně hodně prostoru mladým. Je to pro tebe výzva? A jak velké je to lákadlo, zahrát si jednou extraligu?
Tak asi pro všechny hráče je velká motivace dostat se do A-týmu. Určitě bych si tam někdy rád zahrál.

Kam bys to chtěl v kariéře dotáhnout? Máš například nějaké vysněné angažmá?
V tuto chvíli nad nějakým vysněným angažmá nepřemýšlím. Je pro mě na prvním místě, abychom se s juniorkou dostali co nejdál v soutěži. Jinak bych to asi chtěl dotáhnout do A-týmu.

O tobě je známo, že jsi velice produktivní obránce. Zdá se, že tě to do útoku táhne...
Tak určitě jsem rád, že se mi tento rok bodově daří. Nedá se vyloženě říct, že by mě to vyloženě táhlo do útoku, ale pokud se ta příležitost naskytne, tak se do ní snažím jít na sto procent, proměnit ji, a tím co nejvíce pomoct týmu.

Martin Starosta o MS U20

"Určitě se v něm dá najít inspirace, je tam mnoho dobře vyřešených situací."

Vánoční svátky a nový rok jsou za námi. Jak jsi volno strávil?
Volno jsem trávil v odpočinkovém režimu s rodinou a přítelkyní. Zkrátka jsem si svátky užil v klidu a v rodinné pohodě.

Dal sis do roku 2018 nějaká hokejová předsevzetí?
Moje hlavní předsevzetí je, mít úspěšnou sezónu s juniorkou a podávat takové výkony, abych se mohl probojovat do Benátek, popřípadě do A-týmu.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu