Filip Pyrochta: Musíme víc pomoct brankářům

Date of publication Author Dominik Jakubec

Liberec - Duel s Piráty naši hráči nezvládli a po tuhém boji do posledních sekund prohráli 4:5. "Je ale důležité, že jsme to nezabalili," burcuje před dalšími důležitými zápasy mladík Filip Pyrochta.

Z posledních tří duelů jste vybojovali jediný bod. To není příliš pozitivní bilance...
Je to už naše třetí prohra za sebou, což se nám v téhle situaci nesmí stávat. Vypracovali jsme se na první místo v tabulce, které si chceme udržet. Je těžké podobný zápas hodnotit. Přistoupili jsme k němu prostě špatně.

Navíc jste inkasovali jedenáct branek ve dvou utkáních. To pro dosud nejlepší obranu není zrovna dobrá vizitka?
Myslím si, že jí i pořád jsme, měli jsme docela náskok. Ale to nic nemění na tom, že musíme něco změnit. Musíme fárat od začátku zápasu a zvládat lépe oslabení. A také bychom měli více pomoct bránkářům, oni pomáhali celou sezonu nám.

Kde se utkání zlomilo?
Těžko říct. Celou dobu jsme dotahovali, pořád jsme cítili nějakou naději. Vlastně až do samotného konce.

Soupeře jste navíc přestříleli, většinu zápasů jste Piráty přehrávali.
To je pravda. Většinu zápasu jsme hráli u nich, tlačili jsme je. Jenže oni pak ujeli do brejku, dali nám gól a zas to bylo o dvě branky. To na psychiku není vůbec dobré. Ale furt nemůžu říct, že bychom se na to vykašlali. Snažili jsme se hrát až do konce, ovšem bohužel to tentokrát nevyšlo.

U puku Filip Pyrochta

Může vám to, že jste zápas nevzdali, pomoci do dalších bojů?
To určitě. Kdybychom závěr odflákli, vrátilo by se nám to. Ale my podle mě poctivě makáme na tréninku i mimo led, každého soupeře si důsledně rozebíráme. Jenže jenom to nestačí, musíme to dokázat také v zápase.

Co děláte špatně?
Zkrátka se třeba špatně zachováme v dané situaci... Teď je to o to víc vidět, že jsme dosud celou sezonu bránili výborně. A najednou jsme dostali ve dvou zápasech jedenáct branek. To prostě je vidět. I tak si ale myslím, že máme velmi kvalitní obranu.

Podobné zápasy už připomínají play-off. Může to pro vás být s blížícím se koncem sezony výhodou?
To ano. Před play-off je to dobrý test. A to bude vlastně i nedělní zápas v Třinci. Jde o silný tým, ale pokud chceme dojít daleko, můžeme na ně právě v play-off narazit. I kvůli tomu je dobré v podobném zápase uspět, aby z vás měl soupeř v play-off respekt. Nedělní zápas bude velmi důležitý.

V popředí Filip Pyrochta

Slavná trojice aneb selská jízda