Gólman Tomáš Vošvrda: Byl to den blbec, nevyšlo nám vůbec nic

Date of publication Author Lukáš Kratochvíl

Plzeň - Desetkrát se musel v Plzni za svá záda smutně ohlížet brankář Tomáš Vošvrda, který vydržel v brance celých šedesát minut i přes velký gólový příděl. Jak prozradil v pozápasovém rozhovoru, byl to jeden z dnů, kdy vám prostě nic nevyjde. Přesně podle toho taky utkání vypadalo. "Beru to jako další zkušenost do budoucna," našel pozitiva na deseti obdržených gólech talentovaný brankář.

Utkání v Plzni Bílým Tygrům hrubě nevyšlo. Domácí začali velice aktivně, Liberec sice dokázal rychle skóre otočit, ale to byl poslední náznak, že by se mohl hrát vyrovnaný zápas. Plzeňští se totiž poté nezadržitelně rozjeli a nezastavili se, dokud nezaokrouhlili počet vstřelených branek na nepopulární desítce. Celou tu dobu stál v brance Severočechů jediný muž, Tomáš Vošvrda, který musel čelit nezastavitelné ofenzivní lavině. A několika výbornými zákroky svůj tým uchránil od ještě potupnější porážky. Kde maskovaný muž viděl hlavní problém a zlomový bod zápasu? „Zlom? Ono to spíš bylo tak, že na co šáhli, to jim dneska vyšlo. Proto taky padlo deset branek, rozhodně ale nemůžu říct, že to byla náhoda nebo štěstí. To byly parádní akce, tak šest jich bylo na zlatou helmu,“ vysekl poklonu plzeňskému útoku brankář.

"Beru to jako další zkušenost," vidí pozitiva v deseti obdržených gólech liberecký gólman.

Domácím opravdu vyšlo v prvních dvou třetinách téměř vše, na co šáhli. Důkazem je vlastně už první branka, kterou s notnou dávkou štěstí vstřelil plzeňský obránce Nicholas St.Pierre. „Co k tomu říct, dneska prostě nevyšlo skoro nic. Totální den blbec,“ hlesl odevzdaně po konci utkání Vošvrda. Ten podle všeho takovou kanonádu na vlastní kůži nikdy nezažil. I přes to, že předvedl několik výborných zákroků, spokojen být nemohl. „Já jsem tam od toho, abych něco pochytal. Ale deset gólů mluví za sebe, k tomu není co říct. Já jsem v životě deset gólů nedostal,“ zavzpomínal maskovaný muž na podobně nepříjemné zápasy.

Málokterý brankář by asi ten večer chtěl být v kůži Tomáše Vošvrdy a lovit puk desetkrát ze své klece. Přitom po šestém gólu už to vypadalo, že mladší z brankářské dvojice Bílých Tygrů jede střídat, nakonec se ale vrátil do branky a zápas dochytal až do konce. Po zápase ale prozradil, že si nejel říci o vystřídání. „Já sem se jel jen napít a uklidnit se. Sám bych ani střídat nejel. Jen jsem se zeptal, jak to vidí, a jsem rád, že mě tam nechali. Je to taky další zkušenost do budoucna. Je to sice deset gólů, ale snažil jsem se bojovat a co nejvíc klukům pomoci, bohužel jsme ale nedokázali udržet ani tu desítku,“ popsal detaily svého výletu na střídačku a zpět do modrého půlkruhu.

Po první třetině to ale zdaleka na takový debakl nevypadalo, spíše naopak. Jenže dva rychlé góly během prvních dvou minut druhé třetiny vlastně rozhodly o osudu utkání. Takový vstup do prostřední části si určitě Tygři nemalovali. „Já teď nechci hodnotit, jestli to byly chyby v systému nebo o co tam šlo. Musím se na to ještě podívat, ale jak jsem řekl, dnes se prostě nedařilo nic. Zatímco Plzni vyšlo vše, tak nám přesně naopak,“ uzavřel rozhovor po nevydařeném utkání Tomáš Vošvrda.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu