Góly vítězství nenahradí, smutnil po druhém čtvrtfinále Lukáš Vantuch

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e re c – Ve druhém utkání čtvrtfinálové série mezi Libercem a Českými Budějovicemi to dlouho vypadalo, že si Bílí Tygři doma ponechají druhý bod. Po gólu Lukáše Vantucha v oslabení k němu byli hodně blízko, jenže hosté v poslední třetině vstřelili pět branek a bylo po nadějích. Přesto není nic ztraceno a za stavu 1:1 se boj stěhuje na jih republiky. „Musíme víc bojovat a jít do utkání s větší sílou, abychom se příště tomu vyvarovali,“ burcuje před třetím zápasem nejlepší hráč duelu.

Kde hledat příčiny, že jste ztratili dobře rozehraný duel?
Stalo se nám to stejné co minulý rok v posledním zápase play-off. Včera jsme v tom pokračovali, i když jsme to dotáhli do vítězného konce. Dnes se nám to nepodařilo. Musíme víc bojovat a jít do utkání s větší sílou, abychom se tomu příště vyvarovali.

Lukáš Vantuch ve druhém čtvrtfinále: 3 body (2+1)

Z osobního pohledu se Ti ale zápas povedl. V utkání jsi dal dvě branky a na jednu nahrál.
Nevím. Za góly jsem rád, ale k vítězství to nevedlo. Naopak jsem byl u několika inkasovaných gólů, takže zklamání.

Byl zlom, když jste dali v oslabení na 3:1 a České Budějovice vzápětí opět snížily?
Byli jsme tam v obrovské euforii a já věřil, že utkání urveme. Po dvou střídáních jsme dostali dvě branky a zápas se zlomil úplně na druhou stranu. Prohrávali jsme, ale dokázali jsme to dotáhnout. Jenže pak jsme znova inkasovali. Dostat doma šest branek je opravdu hodně.

Z čeho pramenily chyby ve třetí třetině. Mohlo to být únavou?
Únava trošku byla, ale ne zase taková, aby utkání vypadalo tak, jak vypadalo. Musíme se dát za dva dny do kupy a bojovat v Budějovicích.

Co se dá očekávat na jihočeském území?
Budeme se snažit do nich opět jít a bojovat o každý centimetr ledu.

Lukáši, děkuji za rozhovor.

Již brzy se můžete těšit na videorozhovor s Lukášem Vantuchem.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR