Hráli výborně a využili naše chyby, praví Pyrochta po prohře s Vladivostokem

Date of publication Author Radoslav Vavřina

L i b e r e c - V prvním zimním přípravném zápase čelili Bílí Tygři ruskému Vladivostoku a prohráli těsně, 1:2. Šanci v áčku dostal i sedmnáctiletý obránce Filip Pyrochta, pro nějž je letošní sezona velice důležitou. Nejenže nastupuje pravidelně za Benátky nad Jizerou, ale také patří ke klíčovým hráčům reprezentace do 18 let a zároveň bojuje o místo na červnovém draftu do NHL.

Filipe, jak bys okomentoval utkání s Admiralem Vladivostok?
Určitě to bylo těžké utkání, což se proti týmu z KHL dá čekat. Jsou tady v Liberci soustředění, takže byli v zápřahu a asi mají i natrénováno. Hráli výborně a my jsme udělali pár chyb, kterým jsme měli zabránit.

Pyrochta v zápase s Bernem.
Za áčko ses ve své kariéře předvedl už podruhé, tentokrát hned s týmem z KHL. Jaký z toho máš pocit?
Já na tohle mám docela štěstí. První zápas byl proti Bernu, což také nebylo nic lehkého, ale rozhodně si nestěžuji. Tehdy jsem se svým výkonem trochu zaváhal. Soupeře si ale nevyberu, ale za každý start jsem rád. Být v kabině áčka je výborné.

Jak bys zhodnotil svůj vlastní výkon?
To se hodnotí těžko, to vám spíš poví trenér. Osobně z toho mám dobrý pocit, myslím, že jsem hrál lépe, než v létě proti Bernu. V kabině si to tady užívám, což mi také pomohlo.

V sedmnácti hraješ celou sezonu za prvoligové Benátky. Jaké to pro tebe je, hrát už teď mezi dospělými?
Dostávám hodně prostoru od pana Pešána a také od jeho asistentů, pana Nečase a pana Čermáka. Nebýt jich, tak v tom týmu nemám tak jistou pozici. Jsem za to rád a vím, že si o to musím říkat svými výkony. Kdybych hrál špatně, tak si myslím, že tam hrát nebudu.

S Benátkami jste nedávno měli skvělou sérii sedmi duelů s celkovým skóre 34:6. Co za tím stálo?
Já jsem tam hrál jenom ve čtyřech z těch sedmi vítězných zápasů. Bylo to super a jsme rádi, že to konečně začalo fungovat. Začátek ročníku se nám nepovedl, podcenili jsme jedno utkání a pak se to s námi táhlo půl sezony. Teď se nám to ke konci vrátilo a nakonec jsme si zasloužili play-off.

Pyrochta v dresu Benátek.
V play-off nejspíš narazíte na rivala z Mladé Boleslavi. Jak vidíš vaše šance?
Letos jsme jim sebrali už šest bodů, ale musíme být nohama na zemi, protože oni mají tým na extraligu. Nezbývá nám, než se pokusit o překvapení, nemáme co ztratit. Je to takové místní derby ale, a tak přijde i v Benátkách hodně lidí, takže myslím, že to bude super.

Hraješ za reprezentaci do 18 let, kterou v dubnu čeká světový šampionát...
Připravuji se na to, uvidíme, jak dopadne nominace. Snad to bude dobré, pokud si to sám nepokazím. Hraje se ve Finsku a myslím, že máme tým na to, abychom uspěli. Když se to sejde a budeme makat a hrát týmově, tak máme stoprocentně šanci vrátit se domů s medailí.

Nedávno vycházely různé žebříčky scoutů pro draft do NHL. Ty jsi figuroval většinou ve třetí desítce. Jak se na to díváš?
Snažím se na to nesoustředit. U nás českých hokejistů to ani moc neznamená, závisí hlavně na tom, jak dobře zahrajeme to mistrovství. Nedávno jsme byli s reprezentací na turnaji v Rusku, kde jsme podali dobrý výkon, což budeme muset zopakovat. To je důležitější, protože scout z NHL se nejspíš do Šumperka na 1. ligu podívat nepojede. Určitě bych byl rád, kdyby to vyšlo, je to ale běh na dlouhou trať a uvidíme, jestli se to povede. Musím mít i trochu štěstí.

Filipe, díky za rozhovor a ať se daří!

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR