Jak slaví Vánoce Tomáš Urban? Rozhovor o nejhezčích svátcích v roce

Date of publication Author Tomáš Dolejš, Dominik Jakubec

L i b e r e c - Bílí Tygři mají až do 26. prosince bezzápasové období díky reprezentační pauze. Kromě Petra Nedvěda, jenž si plnil reprezentační povinnosti v Rusku, mají hráči Liberce čas na přípravu a také na slavení Vánoc. Vyzpovídali jsme Tomáše Urbana, který prozradil, jak se slaví v kabině a také u něj doma.

Tomáši, tento týden byla reprezentační pauza. Jaký byl program Tygrů?
V pondělí a v úterý jsme měli volno. Od středy do víkendu každý den trénujeme, a 25. prosince se sejdeme, abychom byli připraveni na zápas s Kladnem, který se hraje dvacátého šestého.

Tomáš Urban slaví Vánoce s rodinou

Probíhá nějaká týmová vánoční oslava?
V pátek jsme měli společnou večeři s klukama, takovou besídku, takže nějaká oslava proběhla.

Co tvoje Vánoce, s kým je oslavuješ?
V rodinném kruhu. Akorát druhý den budu muset jít na trénink, takže si toho moc neužijeme. Ale klasika, dáme si dárečky, zazpíváme u stromku a půjdem spát (smích).

Jak je to u tebe doma s dodržováním vánočních tradic?
Určitě tam něco bude, třeba že musí být prostřeno ještě pro jednoho, kdyby někdo přišel. Rodiče si na to potrpí, a takové věci vždycky proběhnou.

A co zdobení stromku? Díky své výšce s tím asi problémy nemáš...
(Směje se) Strojil jsem ho často, ale teď už na to nemám čas. Takže to nechávám na mamce, která se v tom vyžije a ozdobí si ho podle sebe. Já už kupuju jenom dárky (úsměv).

V kabině máte také nějakou výzdobu?
Určitě, máme tam taky stromeček. Jeden den se tady sejdeme a budeme si dávat mezi sebou dárky, ale jenom takové drobnosti.

Jak takové dárky vypadají?
Jsou to fakt jenom drobnosti, hlavně pro pobavení. Jde především o to, udělat si takovou tu pohodičku v kabině.

Tomáši, díky za rozhovor a hezké Vánoce!

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR