Jde to nějak samo, pochvaluje si fazónu Tygrů Lukáš Krenželok. Nahoru a dolů ale hrát nechceme!

Date of publication Author Martina Válková

L i b e r e c – Napínavé utkání plné zvratů a gólových momentů, na jehož konci vítězství opět, již poosmé, slavili Bílí Tygři, čímž se zasloužili o vytvoření nového klubového rekordu. "Klubový rekord? O tom vůbec nevím," nechal se slyšet střelec úvodní liberecké branky Lukáš Krenželok. "Jdeme zápas od zápasu, musíme pořád poctivě makat!" burcoval.

Jak bys toto dramatické utkání zhodnotil?
Měli jsme špatný začátek, špatné třetí střídání, kdy jsme dostali gól. Potom to bylo nahoru/dolů. Naštěstí jsme to otočili, ale hned bylo vyrovnáno... Hrálo se pořád nahoru a dolů, tak to ale nechceme. Chceme dát góly a pak si to ubránit. Ale pro diváky to musel být dobrý hokej.

Jeden gól jsi vstřelil a na dva nahrál. Čím to je, že se takto daří všem vašim formacím?
Čím to je, nevím. Hrajeme celý manšaft, od toho se ty výsledky odvíjí. Hrajeme v pohodě, není na nás žádný tlak. Máme tam v tuhle chvíli rezervu. Jde to nějak samo, ale musíme pořád poctivě makat.

Jakub Valský říkal, že by vaše lajna mohla hrát i poslepu...
Trošku se už známe, ze začátku nám to úplně nevycházelo. První třetinu jsme si to dávali na nohy a tak. Hovoříme spolu o tom a celkem nám to jde.

Pomáhá i to, že vaše lajna dostává mnohem více prostoru, a tudíž není tak svázaná?
Určitě. Celý život jsem musel bránit, teď můžu hrát i dopředu. Je to hned něco jiného. Člověk si může zahrát hokej, když se daří.

Na vaší hře bylo znatelné sebevědomí i v závěru za stavu 5:4... Dovolíte si teď na ledě více i vzhledem k tomu, že se váš náskok navyšuje?
Je to určitě rozdíl. Více si dovolíte, více riskujete. Když hraju o desítku, tak si nedovolím manévry navíc a puk vyhodím ze třetiny, zatímco teď si tam dovolím třeba i kličku. Nahoře a dole se hraje úplně jiný hokej.

Co říkáš na vysoký, teď již třináctibodový náskok na druhé místo v tabulce?
To jsem ještě nezažil! Ale musíme hrát pořád stejně a nedívat se na to. Určitě si neřekneme, že teď máme rezervu a že teď nemusíme.... Trenér nám naordinoval dobrý systém. Když se v evropské lize podíváte na Švédy nebo Finy, tak hrajeme podobný hokej. Oni hrají u sebe, je to zkrátka hokej a není to jen bránění, bránění a bránění. Když se jen brání, pak nedáváte góly, ale dostácáte. Nejde jen bránit, protože pak člověk není nebezpečný a soupeř jezdí, útočí a ten gól jednou dá.

Osmou výhrou v řadě jste vytvořili nový klubový rekord. Co na to říkáš?
Vůbec o tom nevím. Tohle nesledujeme. Jak říkám, jdeme zápas od zápasu.

Slavná trojice aneb selská jízda