Jedna branka na úspěch nestačí, láteřil po druhém čtvrtfinále Václav Nedorost

Date of publication Author Petr Schultz

P l z e ň – Bílí Tygři se vrací ze západu Čech s prázdnou, a kdyby nebylo Tomáše Klimenty, tak by to bylo i s nulou. Po utkání jsme tak kousek od ledové plochy vyzpovídali jiného útočníka Liberce, Václava Nedorosta, a zeptali jsme se ho, co udělat v domácím prostředí jinak, aby branek do indiánského týpí padlo více než jedna branka.

Co se zlepšilo oproti včerejšímu dnu?
Včera jsme opravdu moc dobře nehráli, dnes jsme ale spalovali zase šance. Ve druhé třetině jsme začali hrát to, co jsme chtěli. Přehrávali jsme je, ale měli jsme malý důraz do brány.

Jak moc je těžké překonat Pöpperleho?
Chytá dobře, ale měl dnes i hodně štěstí. Chtělo to na něj víc zatlačit. Já osobně jsem to pořád otáčel, místo toho abych střílel. Žádný gólman ale nechytí všechno, když na něj půjde aspoň padesát střel.

"Nedo": Dnes jsme spalovali šance

Co z Tvého pohledu zlepšit v útoku?
Trenéři nám říkali, abychom se tlačili více do brány a více stříleli. Uvidíme doma, protože u nás máme ještě menší kluziště a budeme se snažit využít našeho prostředí.

Série ale ještě není ztracená?
Určitě ne. Oni vyhráli dvakrát doma, a když se nám to podaří taky, tak je to 2:2 a hned bude lépe. Musíme ale vyhrát dva zápasy doma.

Bylo to dnes jen o té koncovce?
Nezačali jsme dneska nejlépe a dostali jsme dva rychlé góly. Myslím, že jsme hráli daleko lépe než včera. Oni to sami cítili ve druhé třetině, že jsme je tlačili. Jeden gól na dva zápasy je hrozně málo a je to špatná vizitka nás útočníků. Na jeden gól se vyhrávat nedá.

Po dvou rychlých gólech si trenéři vzali oddechový čas. Co vám tam říkali?
Uklidňovali nás a zdůrazňovali nám, ať hrajeme pořád stejnou hru. Jeden gól jsme dostali z přesilovky a druhý z přečíslení, takže říkali, abychom nepanikařili, protože ještě zbývá padesát minut do konce zápasu. To se také potvrdilo, když jsme snížili na 2:1 a byli jsme ve hře až do konce.

Oproti včerejšku se vám podařilo snížit počet vyloučený.
Určitě. Ve druhé třetině jsme hráli bez vyloučení a byli jsme lepší, takže pokud hrajeme v pěti, tak šanci máme. Musíme se těch vyloučení ale vyvarovat, protože dnes jsme tam měli zase útočné fauly a to se nesmí stávat. Konec zápasu jsme hráli ale zase pořád v oslabení. Je to škoda.