Jiří Hunkes: Chceme hrát dobrý hokej, který se bude líbit

Date of publication Author Ondřej Flanderka

L i b e r e c - V úterý zahájí proti Kladnu svou druhou sezónu v kádru Bílých Tygrů. Řeč je o Jiřím Hunkesovi, čtyřiadvacetiletém obránci, kterému přibyla v zadních řadách konkurence, ale zároveň odešel parťák z obranné dvojice Angel Krstev. „Konkurence je všude a je jen na mě, jak budu hrát,“ ví mladý bek, který by v nové sezóně opět rád oblékl i reprezentační dres.

Jirko, v Liberci startuješ svoji druhou sezónu. Jaké si dáváš před jejím startem cíle?
Tak co se klubu týče, tak chceme hrát dobrý hokej, který se bude líbit lidem, a pokusit se dojít až do finále.

A osobní cíle?
Tak chtěl bych podávat dobré výkony, hrát tak dobře, aby se mi třeba povedlo se opět dostat do národního týmu. Vloni jsem se do něj v úvodu dostal, tak teď bych se tam chtěl zase vrátit.

Liberec během letní pauzy obranné řady výrazně posílil…
Konkurence je tu hodně velká, ale ta je ve všech dobrých klubech. Je to ale jenom na mě, jak budu hrát.

Prakticky celou loňskou sezónu si odehrál ve dvojici s Angelem Krstevem, ten odešel. Už víš, s kým budeš v novém ročníku v obraně nastupovat?
S Angelem se mi hrálo výborně, teď jsem byl s Lukášem Dernerem. Odehráli jsme spolu půlku toho posledního zápasu, tak uvidíme, jak to trenéři nakonec rozdělí.

Jak Ty hodnotíš letní přípravu.
Spoustu těch zápasů jsme prohráli hodně smolně. Několik jich bylo o gól. Moc se nám nedařilo v koncovce, a i když jsme moc gólů nedostali, tak jsme třeba prohráli, ale věřím, že to teď zlomíme a do extraligy vstoupíme dobře.

S kým si po roce stráveném v liberecké kabině nejvíce rozumíš?
Rozumím si se všema, s tím tady není problém. Nejvíce se ale bavím s Vencou Nedorostem a Zdeňkem Blatným.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu