Jsem rád, že mi to tam dnes spadlo, radoval se Václav Pletka

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e r e c - Liberecký útočník Václav Pletka se trefil podruhé v této sezóně do branky Českých Budějovic a zaznamenal tak svou již dvanáctou branku v letošním ročníku extraligy. Jeho trefa jedenáct minut před koncem závěrečné sirény znamenala tři body pro Bílé Tygry.

V zápase byla formace kolem Petra Nedvěda hodně vidět a vytvořila si spoustu šancí, ale celý zápas ztroskotávala na výborně chytajícím brankáři Romanu Turkovi. Nakonec se přeci jen dočkali, když jedenáct minut před koncem utkání vstřelil svou dvanáctou branku v sezóně Václav Pletka. „Jsem rád, že mi to tam dneska spadlo, protože jsem v zápase měl hodně šancí a ty góly jsem nedal. To, že ta branka byla vítězná, je super. Potom jsme tam mohli dát ještě čtvrtého a jsem rád, že jsme vyhráli,“ dodává nejlepší liberecký střelec.

Bílí Tygři šli rychle po začátku do dvoubrankového vedení, ale mezery v domácí obraně dostaly Jihočechy do hry. „Samozřejmě, že jsme byli trošku na koni, ale nebylo to pořád ono a dělali jsme tam nějaký chyby v obraně.“ V utkání nahradil Milana Hniličku v brance Michal Fikrt a nevedl si vůbec špatně. Svůj tým podržel šestačtyřiceti úspěšnými zákroky. „České Budějovice byly vpředu dobré a měly tam nějaké šance, ale super zachytal Fiki a podržel nás v rozhodujících chvílích,“ pochválil práci libereckého gólmana.

Zápas začal s dvacetiminutovým zpožděním, protože autobus s Budějovickými hráči se zasekl díky nehodě v Praze, a tak Severočeši museli čekat v kabině, než se jejich soupeř z jihu Čech připraví na extraligový duel. „Mysleli jsme si, že utkání začne přesně, protože my jsme takhle přijeli do Karlových Varů a nikdo na nás nečekal a šli jsme rovnou hrát. Já nevím co je v pravidlech, ale my jsme tady na Budějovice čekali. Seděli jsme skoro hodinu v kabině a bylo to takové divné,“ říká bývalý forvard Jihočechů.

Liberečtí hokejisté se vyhoupli v tabulce na deváté místo a vzdálili se tak trochu „dnu“ extraligové tabulky. Tygři vyhráli z posledních devíti zápasů šest a připsali si tak osmnáct cenných bodů. Na to, aby se dostali do první šestky zaručujících play-off to zatím ovšem nestačí. „Tabulka je hrozně vyrovnaná, i když třikrát vyhrajete tak jste pořád desátí a pak najednou prohrajete a jste skoro poslední. Pro nás to je dnes cenná výhra a my musíme jít od zápasu k zápasu,“ smutní Václav Pletka.

V pátečním zápase začíná druhá polovina extraligy a „šelmy“ z Liberce přivítají v Tipsport areně soupeře nad kterým ještě letos nezískali ani bod. „Teď nás doma čeká Kladno, na které se musíme připravit, abychom ho obrali o tři body,“ upozorňuje autor vítězné branky.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR