Kapitán Martin Ševc: Měli jsme z Plzně zbytečný respekt

Date of publication Author Jonáš Majtyka

Liberec - Bílí Tygři si v pátečním utkání připsali teprve druhou porážku na domácím ledě v této sezóně, když Plzni podlehli 2:5. Domácí fanoušci i přesto odměnili své mužstvo za předvedený výkon potleskem. „Určitě jsme za to rádi. Náš výkon ale nebyl adekvátní tomu, jak se diváci zachovali,“ svěřil se po zápase Martin Ševc.

I když jste vysoko prohráli, diváci vám zatleskali. Utkání si evidentně užili. Co tomu říkáš?
Určitě jsme za to rádi. Myslím si, že jsme tuhle sezónu odehráli doma několik kvalitních zápasů. Dnes jsme to fanouškům bohužel neukázali, náš výkon nebyl adekvátní tomu, jak se diváci zachovali. Musíme se z toho poučit a příště hrát mnohem lépe.

Polovinu střetnutí ale platil bezbrankový stav a v úvodním dějství jste měli k vedení blíže.
Nevím, jestli blíže. Ze začátku to bylo takové taktické. My jsme byli až trochu bojácní, měli jsme z Plzně příliš zbytečný respekt. Myslím si, že ani nebylo proč, protože několik posledních utkání jsme odehráli velice dobře a měli jsme mít sebevědomí na naší straně. To mi dneska na našem výkonu chybělo.

Jaroslav Vlach za stavu 0:2 vyvolal menší bitku a pokoušel se vám dát impuls. To se ale nakonec úplně nepovedlo.
Každý jde na led s tím, aby svou roli splnil na sto procent. Dneska nám to moc nepomohlo. Tím ale Jardu nechci vůbec shazovat, prostě to zkusil a nevyšlo to.

V následné přesilovce poté vstřelil Tomáš Mertl gól na 0:3. Co přesně se stalo?
Špatně jsme si při tom oslabení rozebrali hráče a Plzeň to oproti tomu dobře sehrála. Byli jsme moc vytažení a nechali jsme Mertlovi hodně prostoru, kterého následně využil.

Zaregistroval jsi, že se Tomáši Mertlovi podařilo proti vám vstřelit hattrick?
Abych řekl pravdu, tak ne. Jsem si vědom pouze toho jednoho v našem oslabení. Soupeřovy góly moc nesleduji, soustředím se na naši hru.

Utkání jste ovšem až dokonce nevzdali, dokonce jste zkoušeli power-play.
Chtěli jsme utkání zdramatizovat. Příliš času jsme neměli, věřili jsme ale, že kdybychom vstřelili gól, tak by mohla Plzeň znervóznět. Diváci nám dneska výborně pomáhali, mohlo z toho ještě něco být, bohužel se to nepovedlo. Takový je ale hokej.

Patrik Maier v závěru svedl pěstní souboj s Ryanem Hollwegem. Jak jsi to viděl ze svého pohledu?
Myslím, že Patrik se vůbec nemá za co stydět. Podle mě to byla minimálně remíza. Za to, co předvedl, si zaslouží klobouk dolů.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu