Kapitán Matěj Hájek: Kluky jsem se snažil nabudit a povedlo se

Liberec - Osmnáctka porazila v úvodním kole nové sezóny pražskou Spartu vysoko 7:2. Pro oko diváka pohledné utkání okomentoval kapitán Matěj Hájek. „Lepší start sezóny jsme si přát nemohli. Je to paráda a doufám, že to bude pokračovat dál."

Co bys k utkání proti Spartě řekl?
Před utkáním jsme si v kabině řekli, že začneme makat hned od úplného začátku, že budeme hrát tvrdě a že budeme na puku. To se vše podařilo.

První třetina byla z vašeho pohledu velmi vydařená. Byli jste správně namotivovaní?
Ano, kluky jsem se snažil nabudit a nakonec to dopadlo tak, že jsme dali tři góly.

Nakonec ale komplikace přeci jen přišly a to v poslední třetině kvůli častému vylučování. Co se stalo?
Začalo to tak, že jsme zbytečně chodili na trestnou lavici, byly to zbytečné fauly i góly. Museli jsme si to říct a poté se to zlepšilo. Začali jsme hrát, podařilo se nám vstřelit gól na 5:2. To nás ještě povzbudilo, zatímco na Spartu měla tato branka opačný efekt. A pak následně přišly ještě dva naše góly.

Osobně se ti zápas velmi povedl. Zaznamenal jsi dvě trefy, jak jsi viděl?
První branka byla trochu náhodná. Vystřelil jsem vedle a puk se od brusle odrazil za brankovou čáru. U druhé trefy jsem nastavil do střely hokejku a padlo to tam.

Lepší start do nové sezóny jste si asi přát nemohli, že?
Nemohli. Je to paráda a doufám, že to bude pokračovat dál. Musíme ale hrát pořád stejně ofenzivně i defenzivě, do těla, na puku a samozřejmě dávat góly.