Konec přestupního termínu znamenal dvě změny v libereckém týmu

Date of publication Author Jan Rachota - tiskový mluvčí

Závěr přestupního termínu přinesl dvě změny v kádru Bílých Tygrů. Útočník Stanislav Procházka, dosud působící převážně na farmě Bílých Tygrů v Benátkách nad Jizerou, odešel na hostování do konce sezóny do týmu HC Slovan Ústečtí Lvi. Současně však stále formou střídavého startu zůstává k dispozici trenérům libereckého „A“ týmu. Z Ústí může Bílým Tygrům pomoci i slovenský útočník Rastislav Špirko, který má do Liberce také vyřízen střídavý start.

Profil Rastislava Špirka:

Slovenský forvard začínal s hokejem ve slovenském Martině, kde prošel extraligovým dorostem i juniorkou. V osmnácti letech dostal šanci naskočit do seniorského hokeje. Za Martin tehdy odehrál 50 zápasů, ve kterých si připsal velice slušných 22 bodů (10+12). Ve stejném roce byl povolán i do reprezentační dvacítky, kde následně během tří let odehrál 20 zápasů s bilancí 14 bodů.

Po úspěšném prvním roce v prvním týmu Martina odešel Špirko zkusit štěstí za moře. První rok hrál v Tri City Storm v USHL, další dvě sezóny strávil na Univerzitě Severní Dakota v NCAA.

Po třech letech zámořského působení se vrátil domů na Slovensko, kde si jeho služby zajistil rodný Martin. Před sezónou 2007/2008 odešel Špirko do Vsetína, ten však nedostal extraligovou licenci a šikovný útočník zamířil do extraligového Ústí. Ani jeho 29 bodů (16+13) v 51 zápasech však nestačilo na udržení Lvů v extralize a Špirko tak letos nastupuje v první lize. Zde v 43 zápasech nastřádal 36 bodů (17+19), během 2 utkání za Pardubice pak bodoval dvakrát (1+1).

Slavná trojice aneb selská jízda