Kuriózní branka Jaroslava Kudrny Bílým Tygrům body nepřinesla. Musíme to zlomit, burcuje

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e r e c – Útočník Jaroslav Kudrna v utkání s Brnem vyrovnal kuriózní brankou na 1:1, jenže trefa jeho tým nenastartovala a Bílí Tygři tak pošesté v řadě prohráli. „Dáváme hrozně málo gólů. Na jeden se pak těžko vyhrává,“ prozradil jeden z důvodů prohry střelec z třetí periody.

Od začátku prosince se nad tygří smečkou stahují černá mračna. Ta nebyla rozehnána ani v utkání proti Brnu. Liberečtí prohráli s Kometou 1:3 a poprvé v sezóně proti ní nebodovali. Nelichotivá bilance modrobílých tak trvá už šest zápasů. Poslední tříbodová výhra je navíc už pořádně zanesená vrstvou prachu. Ta se datuje k 24. listopadu, kdy doma Podještědští srazili na kolena Litvínov.

Nevyužili jsme přesilové hry. Soupeř ano, prozradil důvody prohry Jaroslav Kudrna

Podruhé během dvou zápasů se trefil Jaroslav Kudrna, který ukazuje s blížícím se časem vánočních svátků vzrůstající formu. Po brance v Karlových Varech skóroval i proti Kometě, i když trochu kuriózně. "Rozhodnutí jsem nechal na rozhodčím. Jistý jsem si nebyl. Nechal jsem nohu za sebou a věděl jsem, že jsem ji nezvedl. Trefilo mě to do nohy, takže bylo správné, že to byl gól,“ popsal člen první lajny gól bruslí, který musel rozhodčí přezkoumat na videu.

Pátá jeho trefa v ročníku ale Bílým Tygrům body nepřinesla a dál tak musejí na první vítězství v prosinci čekat. „Není to příjemné a šňůra prohraných zápasů je už dost dlouhá. Produktivita je hodně mizerná. Dáváme gól na zápas. Musíme to ale nějakým způsobem zlomit,“ doufá Jaroslav Kudrna.

Důvodem špatných výsledků jsou i nevyužité přesilové hry. Kometa dokázala na rozdíl od Liberce využít aspoň jednu. „Pracovali jsme na tom o reprezentační přestávce. Dávali jsme si tréninky, které obsahovaly právě tuto činnost. Chybí nám nějaký odražený puk. Střel máme dost,“ konstatuje šestatřicetiletý útočník. „Trvaj dnes chytal výborně a od nás tam byl malý důraz do brány. Hosté nás naopak potrestali z přesilové hry. Pohlídali si to a z brejku dali další dva góly,“ dodává vzápětí.

I přes špatné výsledky ale tým neztrácí odhodlání přehodit výhybku na vítěznou kolej. „Trenér nás povzbuzuje a říká, že to zlomíme. Musíme do toho dát všechno,“ prozradil závěrem jediný střelec Liberce. Ve čtvrtek čeká Bílé Tygry výjezd do Zlína, kde se budou snažit jít do vánočních svátků dobře naladěni. Každá série jednou končí, a tak proč by nemohla skončit liberecká na ledě beranů.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu