Ladislav Šmíd: Máme před sebou poslední tři zápasy, chceme z nich vytěžit maximum

Date of publication Author Jonáš Majtyka

Liberec - V pondělí si Bílí Tygři na domácím ledě poradili s předposlední Jihlavou, kterou porazili poměrem 4:1. Už v úterý ovšem čeká liberecké hokejisty odveta, která bude hodně důležitá. „Jsem rád, že hrajeme hned druhý den, nerad čekám na další zápas,“ svěřil se obránce Ladislav Šmíd.

Jak důležité je toto vítězství s ohledem na vaše ambice postoupit aspoň do předkola?
Dvojzápasem s Jihlavou pro nás prakticky začíná play-off. Máme před sebou tři zápasy a chceme z nich vytěžit maximální počet bodů. Měli jsme dobrý vstup do utkání, ve druhé třetině jsme trochu polevili, ale v té poslední jsme zase začali hrát to, co jsme si řekli v kabině.

Dnes jsi byl nezvykle útočně naladěn, bylo to v plánu nebo to vyplynulo ze hry?
Vyplynulo to ze hry. Jak říkám, každý z nás si plnil svou roli. Nedávali jsme Dukle moc prostoru, z čehož vyplynulo to, že se obránci mohli zapojit do útoku.

Nakonec jsi vstřelil i gól. Byla to secvičená situace nebo jsi to prostě zkusil?
Hodně na trénincích pilujeme střelbu od modré. Obránci týmů, které jsou nahoře v tabulce, střílí z dálky a dostávají puky do brány. Naši útočníci byli výborní v brankovišti a jejich gólman toho moc neviděl. Prostě jsem to zkusil a vyšlo to.

Jak vám může pomoc, či naopak uškodit, že hrajete s Jihlavou dvakrát ve dvou dnech?
Osobně jsem rád, že hrajeme znovu v úterý. Nerad čekám na další zápas. Všichni víme, co jsme udělali dobře a špatně. Určitě si to v úterý ráno ukážeme na videu. První utkání je za námi a už se soustředíme na to druhé.

Sparta zaváhala v Olomouci a na jedenácté místo máte nyní náskok šesti bodů. Bude se vám hrát klidněji?
Určitě ne, na tabulku se nekoukáme. Zbývá nám několik zápasů a je jedno, jestli hrajeme s Jihlavou nebo s Plzní, chceme je všechny vyhrát a naladit se na play-off nebo případně na to předkolo.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu