Liberec? Pozitivní změna, řekl Bakoš po premiéře. Chce si udržet důvěru trenérů

Date of publication Author

L i b e r e c – Za šedesát minut stihl mezi mantinely skoro vše. Čas na ledě: 14:54, bojovný výkon, dvě střely na bránu a jedna trefa do tyče. Slovenský útočník Martin Bakoš splnil roli ofenzivní posily na výbornou. Pod Ještěd přicestoval v pondělí a den nato už pomohl Bílým Tygrům k vítězství nad královéhradeckým Mountfieldem.

Dva zápasy, nula bodů. "Zvyšme konkurenci mezi útočníky," rozhodl generální manažer Bílých Tygrů Ctibor Jech. Jak řekl, tak udělal. Do oka mu padl Martin Bakoš. A sympatický mladík ze Slovanu Bratislava nabídku přijal. V pondělí sedl za volant a večer už se mohl pyšnit novým kontraktem.

"Stihl jsem lékařskou prohlídku, ranní rozbruslení a už jsem vlétl do zápasu," usmíval se Bakoš. Když ho po utkání s Hradcem Králové po několika minutách opustila zvědavá hrstka žurnalistů, útočník se smíchem utrousil. "Ty jo, na tolik otázek jsem snad ještě neodpovídal."

Jak dlouho jsi byl v kontaktu s vedením Bílých Tygrů?
Asi dva týdny, ale pak to utichlo. Až v pondělí jsme se narychlo dohodli. Seběhlo se to opravdu celkem rychle, mám tu zatím vlastně jen jednu tašku. Ostatní věci jsem ještě nechal na Slovensku.

Pavel Hynek o výkonu Martina Bakoše: "Splnil to, co jsme od něj očekávali. Skoro měsíc nehrál, ale předvedl dobrý výkon. Snad se bude ještě zlepšovat."
Zvažoval jsi pečlivě, jestli nabídku Liberce přijmout?
Ani ne. Václav Nedorost a Milan Bartovič (Bakošovi spoluhráči ze Slovanu - pozn. red.) v Liberci působili. Říkali, že vůbec nemám co řešit. Hokej i všechno okolo tu prý funguje výborně.

Na druhou stranu jsi opustil perspektivní KHL, není pro tebe přechod do české extraligy spíše krokem zpět?
Určitě ne. Spíše je to pozitivní změna. Slovan nakoupil hráče a já nedostal tolik prostoru. Tady budu určitě více na ledě, česká liga má navíc vysokou kvalitu.

Jaké jsou tvoje první dojmy z nového působiště? Po výhře 2:1 musí v kabině převládat dobrá nálada.
Vyhrálo se, za což jsem opravdu rád. Styl hokeje je malinko jiný než jsem zvyklý. Je tu více soubojů. Ale ve druhé a třetí třetině jsem se dostal do tempa. Snad už to bude čím dál lepší.

Zaujal jsi přímočarým a nebojácný výkonem. Překvapilo tě, kolik ti trenéři dali hned při prvním utkání prostoru?
Samozřejmě. A velmi mile (úsměv). Budu se snažit, abych si důvěru udržel.

Jak fungovala spolupráce s novými parťáky? Nastoupil jsi ve třetí formaci po boku Tomáše Urbana a Petra Jelínka.
Bylo mi to víceméně jedno, kam mě trenér postaví. Včera jsme se chvilku bavili a říkal jsem, že mě to hodně táhne dopředu. Tak se rozhodl, že mě postaví na pravé křídlo. Ale jsem schopný zahrát kdekoliv.

Oblékl jsi dres s číslem 20. Budeš ho na zádech nosit i po zbytek sezony?
Nene, čekám na číslo 83. Jako Aleš Hemský (smích).

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu