Liberecké Tygry posílí slovenské duo Cebák – Galamboš

Date of publication Author Tisková zpráva

Bílí Tygři hlásí před začátkem nového extraligového ročníku další posily. Po Davidu Havířovi přichází nyní pod Ještěd hned dva hráči. Obranu vyztuží Juraj Cebák, který podepsal smlouvu na dva roky, a do útoku přichází Peter Galamboš. Ten podepsal podobný kontrakt, vylepšený o případnou roční opci. Oba hráči v minulém roce působili ve své rodné zemi. Cebák hrál v Bánské Bystrici a Galamboš v Martině.

Juraj Cebák

Juraj Cebák:

Devětadvacetiletý obránce poprvé v kariéře okusí hokej v jiné zemi, než je jeho rodné Slovensko. Hájil především barvy Prievidze, kde hokejově vyrostl, dále přišla angažmá v Žiline, Nitře, Martině a Zvolenu. V posledních dvou letech oblékal Juraj Cebák dres Bánské Bystrice, kde se prezentoval na obránce skvělými statistikami. Ve 109 zápasech zaznamenal 55 bodů za 16 gólů a 39 asistencí.

Peter Galamboš
Zdroj: http://msport.aktuality.sk

Peter Galamboš:

Dvaadvacetiletý útočník se narodil v Martině, kde také hokejově vyrostl a zde si také poprvé vyzkoušel slovenskou nejvyšší soutěž. Do A týmu Martinu si Petera Galamboše vybral před třemi lety ex trenér Bílých Tygrů Dušan Gregor a tato volba se mu vyplatila. V loňské sezóně už šikovný mladík vedl svůj tým jako kapitán. Martinu pomohl celkem 33 body a vysloužil si i pozvánku od Vladimíra Vůjtka do slovenské reprezentace. Zatím si připsal jeden start.

Ctibor Jech
Vyjádření GM Ctibora Jecha:
„Juraj Cebák má za sebou dosud úspěšnou kariéru ve slovenské nejvyšší soutěži. Jako bek se umí prosadit tvrdou ranou od modré čáry a navíc je to pravák, kterých máme v týmu málo. Vedle jeho kvalitní ofenzivní hry a dobré střelby dokáže také přitvrdit v obraně. Je to pro nás vhodný hráč i do přesilových her, ve kterých by mohl nahradit Marka Trončinského.

Peter Galamboš je stále ještě mladý hráč, který letos udělal velký pokrok. V Martině se začal prosazovat střelecky, dokázal „táhnout“ tým a šly o něm dobré reference i z reprezentačních výběrů a přípravných zápasů před letošním světovým šampionátem. Věříme, že se v našem kádru dokáže prosadit.“

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu