Lukáš Derner o infarktovém závěru s Vítkovicemi: Věřili jsme si, že to zvládneme

Liberec - Bílí Tygři v pátečním zápase s vítkovickou Riderou dlouho drželi svého soupeře zkrátka. O čisté konto nakonec přišli až necelou minutu před koncem. „Je jedno jestli je to 2:0 nebo 2:1. Tři body jsou tři body,“ svěřil se po zápase Lukáš Derner.

Jak bys zhodnotil utkání?
Vyhráli jsme, máme tři body a jsme šťastní. Byl to ale hodně těžký zápas. Soupeř byl na nás připravený, dobře bránil obranné pásmo a my jsme se těžko dostávali od mantinelů. Vstřeilili jsme jeden náhodný gól v přesilovce, což nás trochu nakoplo. Poté se nám podařilo dát druhý a konec už jsme si pohlídali.

Nejdříve jste vedli o dvě branky, nakonec to bylo i s infarktovým závěrem.
Věřili jsme si, že to zvládneme a že si to nenecháme utéct. Šli jsme za svým cílem a podařilo se.

Jak byste zhodnotil výkon Jána Lašáka?
Měl perfektní zákroky. Ve druhé třetině nás všechny zachránil, když mohl Tybor zakončovat do prázdné brány. Jánko nás v důležitých chvílích podržel. Bylo to týmové vítězství a my jsme rádi za tři body.

Bylo vidět, že pro něj chcete vybojovat čisté konto. Jak moc mrzí, že jste inkasovali až takhle v závěru?
Ano, moc jsme chtěli. I proto, aby si zvedl sebevědomí do dalších zápasů. Škoda. Nepovedlo se, ovšem ta výhra se počítá a je jedno jestli to je 2:0 nebo 2:1. Tři body jsou tři body.

Příští zápas se střetnete s Kometou, jaká jsou ta utkání s Brnem v letošním ročníku?
Jsou obdobný jako souboje s Třincem nebo Spartou. V Brně je navíc bouřlivá atmosféra a nejsou to vůbec jednoduché zápasy. Proto se ten hokej hraje. Chodí vyprodaná hala a všichni skandují. Je to hlavně pro ty lidi, takže takové zápasy máme asi všichni rádi. Doufám, že to na Moravě zvládneme.