Lukáš Vantuch prolomil střelecké prokletí, na body to ale Tygrům ve Vítkovicích nestačilo

Date of publication Author Petr Schultz

V í t k o v i c e – Černá série protrhnuta. Útočník Lukáš Vantuch prolomil svou střeleckou nemohoucnost až v sedmnáctém kole na ledě Vítkovic, kdy snížil náskok Moravanů na jednu branku. Liberci ale jeho premiérová trefa v sezóně body nepřinesla. Bílí Tygři prohráli těsně 2:3.

Lukáši, dnes jste prohrávali opět o dvě branky, ale utkání jste jako v minulosti už nedokázali otočit.
Škoda. Měli jsme špatný vstup do utkání a dobrá nebyla celá první třetina. Druhou a třetí část jsme odvedli velice slušnou práci, ale už jsme Vítkovice nedotáhli.

Říkáte si to, že musíte začátky hrát lépe?
Bavíme se o tom v kabině. Motivace nám nechybí. Dnes jsme neměli dobrý začátek, kdy tam padly dvě branky. Poprali jsme se s tím, dotáhli jsme zápas a je škoda, že jsme v závěru nedali ještě vyrovnávací branku a utkání nešlo do prodloužení.

Oddechl jsem si, řekl po první brance v sezóně Lukáš Vantuch.

Připomínali jste si před zápasem i minulý debakl 0:6 s Vítkovicemi?
Chtěli jsme to odčinit, ale zase špatný vstup … Nevím, co se proti Vítkovicím s námi děje. Dali jsme jim zbytečně šest bodů. Kdybychom tu hráli od začátku tak, jak jsme hráli od druhé třetiny, bereme nějaké body.

Doma máte o hodně menší hřiště než ve Vítkovicích. Třikrát jste teď hráli na malém. Mohlo to mít také vliv?
Je to rozdíl, ale všichni to ve Vítkovicích znají. Je možné, že nám trošičku déle trvala adaptace, ale já bych se na to nevymlouval.

Je ten velikostní rozdíl opravdu tak znát?
Určitě je to znát. Občas není na druhou stranu ani vidět. U nás je hodně malinké a tady zase největší v extralize.

Pro Tebe dnes aspoň malý úspěch, kdy sis připsal za gól první bod v sezóně. Oddechl sis?
Veliký úspěch spíš. Oddechl jsem si. Čekal jsem na gól hrozně dlouho. Trápil jsem se osobně hodně psychicky a neustále jsem myslel na hokej. Snažil jsem se ale stále myslet pozitivně. Snad mi to tam bude v dalších zápasech padat.

Změnil jsi něco oproti jiným utkání?
Měnil jsem hodně věcí a zkoušel jsem snad všechno.

Co třeba?
Všechny malinkaté věci. Samozřejmě to v tom moc není a spíš je to v hlavě být pozitivní.

Jak hodnotíš zatím působení Bílých Tygrů v extralize?
Čtvrtinu jsme odehráli velice dobře a měli jsme hodně dobré výsledky. Naše hra je ale neustále v procesu a potřebuje to vykrystalizovat. Máme na to celou sezónu a pak v play-off, aby to šlapalo.