Lukáš Vantuch: Dvě slepené branky v první třetině nám hodně pomohly

Date of publication Author Lukáš Šonský

L i b e r e c - Bílí Tygři dokázali v rámci osmačtyřicátého kola zdolat na svém ledě Mladou Boleslav a upevnili si svoji pozici v první šestce vyrovnané tabulky. Dva body si v zápase připsal útočník Lukáš Vantuch, jehož bodový příspěvek se v závěru základní části začíná sympaticky rozrůstat.

Lukáši, gratuluji k vítězství, které se rozhodně nerodilo snadno. Jak bys utkání zhodnotil?
Věděli jsme, že půjde o těžký zápas. Boleslav stále hraje o předkolo, z posledních sedmi duelů vyhrála šestkrát. Měli jsme ale čas se přes reprezentační přestávku dobře připravit.

Lukáš Vantuch nasbíral čtyři kanadské body za poslední tři duely (2+2).

Zřejmě klíčový moment zápasu nastal již v první třetině, kdy jste dali dvě branky v rozmezí sedmatřiceti vteřin.
Určitě, to nám hodně pomohlo. Soupeř ale poté dokázal brzy snížit, takže jsme nemohli polevit. Jsme rádi, že jsme dotáhli zápas do vítězného konce.

Krušnější chvilky vás však čekali ve třetí části, kdy Mladá Boleslav snížila na rozdíl jediné branky a nebyla daleko také k vyrovnání.
Soupeř věděl, o co hraje. V závěru hrál výborně, mohli jsme si oddychnout až po naší brance na 4:2, ještě že to tam klukům z první formace spadlo.

Ty jsi bodoval ve třech posledních zápasech, dvakrát za sebou jsi dokázal skórovat. Přichází forma?
U mě dva góly za dva zápasy to už je nějaká série (smích). Samozřejmě jsem rád, že se mi začíná dařit a můžu pomoci týmu.

V neděli vás čeká na domácím ledě Litvínov, dá se očekávat opět úpornější bitva?
Myslím si, že ano. Litvínov taky hraje o desítku. Zápasy s těmito týmy jsou vždycky obtížné, soupeři bojují o každý bod.

V tabulce jste na pátém místě, určitě ale pokukujete okolo sebe a začínáte kalkulovat ohledně své pozice v play-off.
Výsledky ostatních týmů pravidelně sledujeme. Samozřejmě chceme co nejlepší výchozí pozici do vyřazovacích bojů, nejlepší by bylo začínat případné čtvrtfinále na domácím ledě.