Máme tým, který by to měl zvládnout, říká před pátečním duelem Tomáš Urban

Date of publication Author Martin Zíta, Martin Kadlec

L i b e r e c - Zápasy proti Chomutovu a Brnu přinesly Tygrům plný počet šesti bodů a vzhledem k zaváhání Karlových Varů také rapidní zvýšení šancí na vyhnutí se baráži. Další zápolení v rámci play-out je naplánováno na pátek a Liberci se postaví právě Energie. O veledůležitém boji jsme mluvili s Tomášem Urbanem.

Tomáši, připravujete se na páteční utkání s Karlovými Vary, se kterými budete hrát druhý zápas v letošním play-out. Je příprava stejná, nebo vzhledem k důležitosti zápasu děláte něco speciálního?
Víme, že půjde o všechno. Hlavně musíme do pátečního zápasu nastoupit lépe než do toho, který jsme hráli u nich. Pokud budeme disciplinovaní a dodržíme pokyny trenérů, myslím, že můžeme být úspěšní.

Vzhledem ke kalendáři máte po nedělním duelu s Kometou téměř týden volno. Na co se během tréninků zaměřujete nejvíce?
Pondělí máme teď většinou volná a úterní tréninky jsou takové trochu utahané, jelikož ten den volna udělá své. Jinak se věnujeme hlavně přesilovkám, které potřebujeme zlepšit a pak také hře v obranném pásmu. Snažíme se, jako útočníci, co nejvíce pomoci obráncům, takže na to se také zaměřujeme.

Když porovnáme současnou situaci s tou, která panovala přibližně před týdnem, tak se nálada musela určitě zlepšit. Cítíte nyní psychickou výhodu?
Jestli výhodu, to nevím. Musíme si hlavně dostat do hlavy, že ve zbývajících zápasech jde opravdu o všechno. Když Vary porazíme a vyhrajeme i v neděli, určitě se nám bude v posledním zápase lépe dýchat. V pátek to bude určitě hodně nervózní zápas, ovšem máme tým na to, abychom si s touto situací poradili. Musíme prodat věci, které trénujeme.

Nastupuješ ve čtvrté formaci, která se ale dostává na led docela často. Trenér Vás nasazuje do hry po přesilovkách a oslabeních. Po návratu Dana Špačka do sestavy to vypadá, že si vaše lajna sedla a šlape jí to. V Chomutově jste dokonce obstarali vítězný gól.
Ve čtvrté lajně máte za třetinu pár střídání a o to více se snažíte odvést úplné maximum. Snažíme se plnit to, co po nás trenér chce. A pokaždé, když jdeme na led, chceme, aby to bylo znát.

Co jste říkali na diváckou kulisu v zápase proti Kometě, ve kterém jste se v rámci play-out poprvé představili doma?
Jsme hrozně rádi, že dorazilo tolik lidí. Je super, že nám i v této situaci věří a fandí. Nám nezbývá, než domácí zápasy vyhrávat a splatit tím jejich důvěru.

Co bys jim před pátečním zápasem vzkázal?
Aby přišli v co největším počtu a pořádně fandili. Ať Vary vidí pořádný kotel.

Tomáši, díky za rozhovor.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu