Martin Bakoš: Takový zápas nás může nastartovat

Date of publication Author Dominik Jakubec

Liberec - V hokejové Lize mistrů zatím Martin Bakoš střelecky řádí a je nejproduktivnějším Tygrem. Na tuto bilanci by rád navázal i dnes proti Frölundě. “Hrát proti takovému soupeři je vždy velká výzva,” hlásí slovenský forvard.

V play-off jste asi nemohli narazit na těžšího soupeře. Jak se na konfrontaci s Frölundou těšíš?
Myslím, že se všichni v kabině velmi těšíme. Mohl by to být přesně takový ten zápas, který nás nakopne k lepším zítřkům.

Už jste si jistě prohlédli jejich hru na videu. Co na ně říkáš?
Po pravdě, je to švédský tým. Tam je skoro jedno, o koho konkrétně jde a jaké mají individuality. Myslím si, že všechny kluby jsou tam bruslařsky, technicky a herně vyspělé. Jsem rád, že s nimi hrajeme, může nám to zvednout sebevědomí. Musíme ukázat lidem, že umíme hrát hokej. Třeba nám tam spadne nějaký dotlačený gól a právě to nás nastartuje. A pro mě osobně je to především velká výzva.

Při pohledu na statistiky je zajímavé, že v CHL průměrně dáváte více branek, než v extralize. Čím to je?
Nevím, nedokážu si to moc vysvětlit, proč nám to v Lize mistrů padá víc. Ale může to být tím, že se zkrátka hraje otevřený hokej. Nikdo nestojí vzadu na modré čáře a nečeká, co vymyslíte. Každý s vámi chce hrát.

Postupem ze skupiny jste splnili první cíl, můžete tedy nyní do play-off nastoupit pod menším tlakem, než ve skupině?
Snažil jsem se moc takové cíle nevnímat, nesvazovat se tím. Není hanba prohrát po dobrém zápase se silným týmem, ale samozřejmě je naším cílem zvítězit. Žádný tlak vůbec necítím. Spíš to beru jako něco jiného, než extraligu, takové zpestření.

V CHL jsi nejproduktivnějším Tygrem. Co je potřeba udělat k tomu, aby sis tuto bilanci přenesl i do extraligy?
Kdo ví, asi použít bluetooth. (smích) Ne, opravdu nevím.

Souvisí i toto s rozdílným stylem hokeje?
Určitě, a navíc to je takové komplikované. Občas vám to tam v zápase prostě sype, teď je pro změnu dobu, kdy to nesype. Ale proto jsem rád, že takový zápas s Frölundou hrajeme a že si můžeme ukázat, že umíme hrát i s těmi nejlepšími týmy v Evropě.

Martin Bakoš žongluje s kotoučem

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu