Martin Rýgl: To co se stalo je jednoduše neomluvitelné

Date of publication Author Jan Mráček

L i b e r e c - Obránce Martin Rýgl hledal jen těžko slova vysvětlení po zkratu Bílých Tygrů v úterním utkání s třineckými oceláři, kdy ve třetí třetině, během jedenapadesáti vteřin přišli o jednobrankové vedení.

Martine, dnešní zápas byl pro Liberec jednoznačnou ztrátou tří bodů…

Určitě, to jsme všichni viděli. Myslím si, že jsme hráli dobrý hokej, ve třetí třetině jsme byli lepším týmem, dali jsme gól na 2:1, hráli jsme ofenzivně a nedávali jsme Třinci moc šancí na vyrovnání. Pak jsme ale udělali šílené chyby v obraně, nepodařilo se nám tam dobře rozebrat hráče a bohužel to takhle dopadlo. Je to hrozný.

Jak se vlastně stane, že zkušený tým přijde pět minut před koncem o slibné vedení?

Nevím co na to říct. Puk se tam jednou odrazil od brusle, oni to přehráli na druhou stranu, kde to protihráč perfektně trefil. U třetí branky se puk odrazil od branky a pak to trefil bekhendem pod víko. Opravdu nevím, co na to víc říct, je to neomluvitelné ale nám se to stává.

Bohužel se tohle Liberci nestalo poprvé, kdy přišel o dobře rozehrané utkání.

Jo to fakt hrozný a já opravdu nevím co na to říct.

Co teď bude pro tým nejdůležitější?

Musíme se z toho oklepat. Nás teď čeká utkání na ledě Plzně, kde musíme hrát dobře zezadu, dobře zabezpečit střední pásmo a touhle cestou to zvládnout a věřit, že nějaký ten gól dáme. Dneska všichni viděli, že jsme čtyřikrát nedali puk do prázdné branky. My si sice můžeme říkat, že dostaneme smolné góly, ale my jsme to dnes měli rozhodnout sami už během utkání. Měli jsme tam neskutečný závary před brankou. Soupeři nás za tohle trestají a my nejsme schopni z toho dát gól.

Martine, díky za odpovědi a přeji hodně štěstí v příštích zápasech.