Martin Rýgl: Už od rána jsem věřil, že vyhrajeme

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e r e c – Tři utkání museli Bílí Tygři čekat na proměněnou přesilovou hru. Libereckou smůlu v početní převaze nakonec protrhnul Martin Rýgl, který se sám objevil mezi kruhy a chladnokrevně zakončil za Pöpperleho. Pro Liberec to byla hodně důležitá branka, protože tím definitivně pohřbil všechny naděje Plzně na úspěch.

Gratuluji k dnešní vstřelené brance. V čem byl dnešní zápas jiný než ty dva předešlé?
Děkuju ke gratulaci. Dnes to byl jiný zápas než v Plzni, přeci jen je tam větší kluziště a oni na něj jsou zvyklí. Myslím, že jsme se doma už zlepšili. Což jsme předvedli hlavně poslední zápas proti Českým Budějovicím, který jsme chtěli hrát důrazně a stejnou taktiku jsme přenesli i do dnešního zápasu. Dnes jsme na Plzeň šli více agresivně, napadali jsme je a hráli jim více do těla. Dnes to slavilo úspěch.

Říkal jsi, že Plzeň má větší kluziště. Ale oba týmy mají zároveň jedny z nejmenších ledových ploch v extralize. Je ten rozdíl opravdu tak znát?
Určitě je to znát. Dnes hráli výborně přesilovky, ale neměli na to tolik času jako u nich, kde je vidět, že přesilovky mají nacvičené. Házejí si to tam naslepo a dnes bylo vidět, že když je rychlejší přístup, tak mají obrovské problémy.

Martin Rýgl v play-off 2 body (2+0).

Dá se udržet ve stejném tempu i zítřejší zápas?
Nic jiného nám ani nezbývá. Jestli chceme přes Plzeň postoupit, tak musíme domácí zápasy zvládnout. Po dnešní výhře se bude určitě lépe regenerovat než po těch dvou prohrách v Plzni. Zítra do toho dáme opět všechno, protože i další domácí zápas chceme zvládnout.

Jak moc si ceníš dnešní výhry, protože kdyby to bylo v sérii 3:0 pro Plzeň, tak je to určitě hodně nepříjemné?
Dnešní zápas byl pro nás hodně důležitý. Já jsem věřil už od dnešního rána tomu, že dnes vyhrajeme. Plzeň má výborný tým, což se potvrdilo i v základní části. Věřím, že my jsme minimálně vyrovnaný soupeř a musíme hrát agresivně i u nich a dát i nějaké branky. Dnes se nám to konečně podařilo. Ještě budeme hodně kousat.

Nepadl druhý gól Plzně po už trochu laxním přístupu? Zápas se pak mohl malinko zdramatizovat…
Myslím, že ne. Plzeň v závěru vhrla všechny síly do útoku, protože v play-off se nemůže vypustit nic. Je to škoda kvůli Markovi…. Žádné podcenění tam v závěru ale rozhodně nebylo.

Jako hráč zažíváš white out poprvé. Co na to říkáš?
Je to paráda a obrovská změna oproti základní části. Je to opravdu moc hezký, jak fanoušci fandí. V základní části to bylo takové mrtvější, dnes ale celá hala žila. Moc jim za dnešní návštěvu děkujeme a doufám, že zítra bude úplně vyprodáno.

Myslíš, že bílé prostředí může trochu nalomit psychiku protihráčů?
O bílé prostředí až tolik nejde, spíš jde o povzbuzování. Člověku jde husí kůže po těle, když celá hala jede. Je to hrozně příjemná atmosféra. Takovéhle prostředí v play-off na domácích kluzištích asi nikdo mít nebude. Plzeňáci povzbuzují, ale to jsou spíš takové pokřiky, jenže když se to tady rozjede, tak je to paráda.

Martine díky za rozhovor a hodně štěstí v zítřejším zápase.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu